Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan folytassam az iskolapsz...

Hogyan folytassam az iskolapszichológushoz járást, ha bezárták az iskolákat? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elnézést, ha rossz kategóriába írok.


Szóval engem az iskolák bezárása emiatt érint a legrosszabbul, mert január óta rendszeresen járok heti egyszer az iskolapszichológushoz terápiára.

Mikor megkérdeztem tőle, hogy mi lesz, ha ez a helyzet áll elő, azt mondta, hogy akkor valakikkel Skypeos terápiát tart, vagy ha az nem megoldható, akkor azok addig nem jönnek, amíg ez a helyzet van. Illetve nekem felvetette, hogy menjek el a rendelőjébe, ami az iskolától pár utcányira van.

Nem tudom most mi tévő legyek. A Skype sajnos nem megoldható, mert nincs saját szobám, egy nyugodt környezet, ahol beszélhetnénk, illetve pont a családom miatt van szükségem terápiára, így nem akarnám, hogy hallják, amit beszélünk (elég vékonyak a falak).

Viszont nem tudom, ha a rendelőjébe megyek, akkor azért fizetnem kellene? Ha igen, akkor átlagosan mennyit szoktak kérni? Hogyan kérdezhetném ezt meg?

Előre is köszönöm a segítséget.

17/L



2020. márc. 14. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
A pszichológus privátban nagyon drága, 8-10 ezer per óra, azt nem tudja fizetni mindenki. Kérdezd meg, hogy mennyit kér óránként, aztán attól függ minden. Most szerintem a pszichológus járványban nem feltétlenül prioritás.
2020. márc. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Nekem igen is fontos lenne, most különösen.

2020. márc. 14. 10:07
 3/6 anonim ***** válasza:
25%
A pszichológus elkaphatja tőled a járványt, beviheted neki csak azzal, hogy megfogsz vmit az utcán vagy járművön egy vírushordozó keze után.
2020. márc. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp beszélj vele, és folytassátok a terápiát.
2020. márc. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kitartast es sok sikert! En is a csaladom miatt kenyszerultem pszichologushoz, szovak tudom mennyire rossz. Kitartast! De szerintem neked ingyen lenne, hiszen az iskolabanevo ingyenes terapiat vinnetek at egy ideiglenes helyszinre csak. O es a tanarok is dolgoznak ugyan ugy, tehat o most nem szabin lesz es a maganpraxisat fogja vinni, hanem dolgozik ugyan ugy tovabbra is. Egyebkent se lenne igazsagos, ha a skypeterapia ingyen lenne ez meg fizetos
2020. márc. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sajnos ma kaptam egy üzenetet, hogy csak akkor találkozhatunk újra, ha kinyitják az iskolát. Emiatt most eléggé összezuhantam, mert az még nem tudni mikor lesz... nagyon sajnálom, hogy így alakult, nem tudom most mi lesz.

Maga az iskolaépület nyitva van, igazgatói engedéllyel be lehet menni, lehet, hogy fél óra beszélgetésre adna időt. Nem tudom...elég kétségbeesett vagyok most.

2020. márc. 16. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!