Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes lenne tovább folytassam?

Érdemes lenne tovább folytassam?

Figyelt kérdés
22 éves leszek novemberben. Már nagyon régóta gondolkodom az öngyilkosságon, mostanában elkezdtem magam vágdosni mint valami 14 éves emo-s kislány, tiszta ciki, ráadásul fiú vagyok. Középiskolában is voltak már problémáim, csak nem ennyi. Az a helyzet hogy azóta van egy végbélsipolyom, ami sehogy sem gyógyul meg, crohn beteg vagyok, ezért megmüteni sem akarja senki, folyamatosan gennyedzik... Ez miatt barátnőm sem lesz sose, meg dagadt is vagyok, dolgozni sincs már semmi kedvem, csak itthon fekszem és alszom délután 4 óráig, már anyámék is állandóan csak kiabálnak velem ez miatt, főleg hogy már nem is itthon kéne lakjak... Örökre el akarnék már aludni, de gyáva is vagyok hozzá, azon gondolkodom hogy amikor igy érzek, hogy megtenném, megiszok egy csomó piát, hogy bátorságom legyen hozzá, és kiugrok a vonat elé, vagy pesten a hidrol, fogalmam sincs, egyszerüen nincs kedvem az élethez, olyan monoton és szar, tegnap voltam túrázni 10km-t abban a pillanatban jól éreztem magam, aztán megint minden ugyanolyan rossz. Ráadásul a munkámat is utálom, 8. általánosom van csak és "lakatosként" dolgozom, egyáltalán nem értek hozzá pedig csinálom már egy ideje, rühellem hogy ilyen béna vagyok benne, és hogy semmihez nem értek. Tanulni sincs már kedvem, pedig csak a 12. lenne hátra, egyszerüen semmihez, csak aludni aludni és aludni, vagy meghalni, mert lényegében az is alvás.

2019. okt. 21. 17:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Érdemes. A fizikai betegségeidről semmit nem tudok, de a helyedben kezdetnek mindent elolvasnék róluk, és keresném a gyógyulást, megoldást. Ha az rendben lesz (vagy már közben), akkor kitalálnék olyan dolgokat amik örömet okoznának, új hobbik, stb. Lefogyni a legegyszerűbb, ha tudsz sportolni. És el szabad menni pszichiáterhez, aki kikezel a depresszióból. Nálad sokkal szarabb helyzetben lévő emberek sem adják fel. Leukámiás gyerekek, szívbetegek, stb. Halott még nagyon sokat lehetsz, azon gondolkozz, hogy az életedet hogyan tudnád feljavítani. És nem kell ám hatalmas dolgokra gondolni.
2019. okt. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Alone46 válasza:

Én is véget szeretnék vetni az életemnek

:( 28f Nagyon elhataroztam h zart osztalyra a teljesen elmebetegek vagy drogosok alkeszok koze nem megyek be, mert segitseget nem kapok legalabb is olyat amj vissza valtoztat olyanna mint aki voltam nem fogok attol hogy 20 30 tabletta kerul beled es leszedalva fekszel a tobbivel.Nekem az lenne a legjobb ha találnék valakit aki vagy fejbe lőne vagy adna egy fegyvert és fejbe lőhetném magam.... kocsi ,vonat , ér felvágás áramütés mind rizikos egyreszt en mas eletet nem akarom tonkre tenni másreszt mivan ha tulelem? csaladomet nem akarom tovabb keseriteni.. csak azt szeretnem h legyen vege a bajaimnak amik ramtortek. Mielott kapnek egy kioktato valaszt h menjek szakemberhez... voltam tobbszor gyogyszert szedek de nevetsegesnek tartom az antidepit... mindegy bocsi kerdezo neked azt mondanam ha nincs mentalis osszeroppanasod es nem vagy halalos beteg vagy barmi ehhez hasonlo ne tedd meg.

. Más aki meg olvassa es elgondolkozott rajta h megteszi csak fel egyedul en itt vagyok aki szinten megtenne ... :(0

2019. nov. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!