Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az enyhe depresszióbol ki...

Az enyhe depresszióbol ki lehet jönni egyedül?

Figyelt kérdés
Ha igen hogyan?

2020. márc. 15. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Igen. Úgy, hogy keresel és találsz örömet okozó tevékenységeket, főleg mozgást, alkotást, és más emberek társaságát.

(Persze mit nevezünk enyhe depressziónak... ha online teszteket csináltál és azok szerint enyhe vagy közepes, akkor vsz sikerülni fog. De ha úgy érzed, hogy minden erőfeszítésed ellenére rosszabbodott, akkor mégis jobb szakemberhez fordulni.)

2020. márc. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Igen. Nekem sikerült.

Anno jártam pszichológushoz, az nem segített.

Én segítettem magamon, észre sem vettem. Fontos lenne először összegezni, mi az, ami miatt depressziósnak érzed magad, mitől jön a hangulat stb. Ha ez megvan, gondold át mi az, ami ezekre megoldás lehetne, mi tenne boldogabbá, mitől lazulnál el. Ezek után kezdd el a talált megoldást megvalósítani. Közben mindig mozdulj ki kicsit a komfortzónádból, illetve csinál több olyat, ami általánosan jobb közérzetet ad neked. Van, akinél a zene hallgatás, egy nagyobb séta, emberek társasága jelenti ezt. Ha úgy érzed, egyedül mégsem menne, egy pszichológusi beszélgetés heti 1x segítség lehet. Ő valószínűleg több értelmes dolgot összehord, mint én itt. :)

2020. márc. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A sulyosbol is csak sajat magadtol kerulhetsz ki.

A legfontosabb, hogy fel terkepezd, egesz pontosan mi a problemad az eleteddel, mi valtja ki a depressziot.

2020. márc. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia,


Nekem ez segített alul az ő története, ha fura is..


"Szereztem két diplomát, szociológiából és politológiából, voltak csinos barátnőim, jó állásom, de nem voltam egyáltalán boldog. Inkább egy hedonista, lelki roncs, tele megkötözöttségekkel... mindenhol kerestem a boldogságot, de sehol sem találtam. Sokat olvastam, aztán végül elkezdtem imádkozni, de persze nem tudtam, hogy kell,"


[link]

2020. márc. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elég ha a youtubeon beírod, hogy Popper Péter aztán 1 hónap múlva teljesen másképpen látod majd a világot.
2020. márc. 17. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ki. Foglald le magad valamivel, legyen rutinod.


De szerintem nem érdemes egyedül kinlodni ilyesmivel.

Legalábbis én bánom azt az öt évet.

2020. márc. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!