Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan éljem túl?

Hogyan éljem túl?

Figyelt kérdés

Egy 17 éves lány vagyok. Régóta pánikbeteg vagyok, és a lelki egészségem se fényes. Amióta tart ez az egész koronavírus járvány időszak a pánikbetegségem borzasztóan eluralkodik felettem. Egyszerűen nem bírom ki lelkileg, hogy mindenki el van szigetelve tőlem, a suli bezárt, messze lakok a barátaimtól, a páromtól. Nagyon nehezen viselem ezt az elzártságot, nagyon durva pánikrohamaim vannak amiken lassan már a nyugtató se segít. Pszichológushoz nem tudok menni, mert a lábam se tehetem ki a házból. Segítséget szeretnék kérni tőletek. Szerintem nem én vagyok az egyetlen akit ez ennyire megvisel.

Hogyan tudnám ezt enyhíteni, vagy kivel beszéljek ezzel kapcsolatban? Az internetes pszichológus azt mondták semmit nem ér.


Kérlek normális válaszokat adjatok. Mindenkinek más a véleménye. Nagy bátorság kellett ahhoz, hogy ezt meg merjem osztani, főleg az interneten, kicsit gáznak is érzem. De már tanácstalan vagyok.



2020. márc. 15. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Próbáld meg elterelni a figyelmedet. Kösd le valamivel magadat.


Mi pl Skype partikat rendezünk, szól a zene, sörözünk. Egyesek gitározni tanulnak, mások olvasnak, makettoznak stb.


Minden oké lesz nyugi. Hamarosan beüt a karantén, már csak boltba lehet menni. Onnantól csökkennek az új esetek.


Másrészt nincs félnivalód.. te speciel egy erős köhögéssel kihevered.

2020. márc. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Probald ki az internetes pszichologust azert szerintem adj egy eselyt neki. Akkor amikor erzed hogy elkap a panik rakj be egy szamot amitol instant jo kedved lesz. Ha nincs keress ilyet. Mar elotte szedjel nyugtatokat. Valerianat magneziumot nyugodtan szedd akkor is amikor nem panikolsz. Probalj olyan dolgokat csinalni amik lazitanak. Vegyel egy forro furdot masszirozd vegig a tested. A legfontosabb pedig hogy minden egyes napodat oszd be! Ne legyenek ures jaratok amikor kattogsz hogy mi van, vagy tulporgeted a gondolataidat. Takarits, szelektalj, tanulj sminkelni, es csak fo a nyugalom. Te vagy a legfontosabb
2020. márc. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ez a napbeosztós téma nem rossz. Szerintem elmegyek majd kutyát sétáltatni meg ilyenek. Csak ha beigazolódnak a hírek hogy ez 3 hónap is akár, akkor abba beleőrülök. 3 hónapig nem látni senkit, akit szeretek, barátokat.
2020. márc. 16. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!