Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan éljem túl, már nem...

Hogyan éljem túl, már nem bírom tovább?

Figyelt kérdés
Tavaly év végén elveszítettük a kislányunkat, megszorult a nyakán a köldökzsinór... meg kellett szülnöm őt. Azon az éjszakán én is vele haltam. És azóta minden áldott nap. Járok pszichológushoz, de egyszerűen már minden mindegy. A férjem mellettem van és próbálja tartani bennem a lelket, de nagyon ki van ő is. Én pedig folyton csak arra gondolok, h szeretnék a babánk után menni. Minden értelmét veszítette, már sohasem lehetek újra boldog, azt érzem h nem vár már rám semmi jó ebben az életben. 31n
2019. ápr. 11. 16:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ó istenem, Kérdező, nagyon sajnálom! Ez a legborzasztóbb veszteség,ami egy embert érhet. Még nagyon friss a seb, persze, hogy nagyon fáj. Hosszú időnek kell eltelni, míg valamennyire enyhül. Férjeden kívül nincs más családtag, akinek szívből kisírhatnád magad? Anyu, apu, testvér?
2019. ápr. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%
Nehezen múlik el az ilyen "kudarcélmény", de tudomásul kell venni, hogy a biológia egy nagyon bonyolult, sokösszetevős folyamat, amelyben mindenféle elháríthatatlan tényező is szerepet játszik. Te még fiatal vagy és van esélyed egészségesen megszülni gyereket.
2019. ápr. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%

Most kemény leszek, de úgy hiszem, tutujgatásból már kaptál eleget, és láthatóan nem segített.

A babátok meghalt, de TE élsz, és a férjed is él. Így megláthattad, milyen ritka és hatalmas kincs az élet, ezért kérlek, ne pazarold el a tiédet, mert csak egy van belőle.

Nem igaz, hogy soha nem lehetsz újra boldog. Hatalmas veszteség ért, de el kell fogadnod és tovább kell élned az életed, mert még ezernyi lehetőség vár rád.

Még csak 31 éves vagy. Tudom, ezek után nem lesz könnyű, de lehet majd újra gyereked. Akár több is.

Nem gondolod, hogy érdemesebb lenne újra próbálkozni, mint siratni az elsőt és eldobni az életedet?

Más is képes egy ilyen tragédia után tovább lépni, te is képes vagy rá. De össze kell szedned magad. Vagy képes lennél mindent feladni, és azzal ott hagyni a férjedet, aki szeret, a családodat, akik szeretnek, hogy a gyereked után halsz? Le van tojva minden és mindenki, csak neked legyen könnyebb?

A fájdalmad soha nem fog elmúlni, de idővel igenis enyhülni fog. El kell fogadnod, ami történt. A halál az élet része, és sajnos nem mindig akkor jön, amikor az ember már fel van készülve rá.

Neked viszont még van időd és ki kell használnod, ezzel tartozol a kislányodnak. Ő elment, de te itt vagy, és nem teheted meg azt, hogy az ő elvesztésére hivatkozva eldobod magadtól az életet.

Mindent megtennél azért, hogy visszahozd, ugye? Hát ezt a mindent tedd meg azért, hogy minél teljesebb életet élj. Gondold azt, hogy azt a 40-50 évet ÉRTE éled. Mert így van.

2019. ápr. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
52%

Őszinte részvétem!

Szerintem neked nem pszichológusra, hanem pszichiaterre lenne szükséged. Szuicid gondolataid vannak és úgy látod nincs kiút. De van. Kérjetek mindketten segítséget. Nem vesztettél el mindent, melletted van a párod. Minden jót neked! 💚

2019. ápr. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy a pszichiáter teletömi antidepresszánsokkal, pont nem kellene.
2019. ápr. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagyon sajnálom Kérdező, abszolút átérzem, nekem párom halt meg, ismerős az érzés hogy ott vele együtt hal az ember :-(

A seb jó eséllyel nem fog sajnos begyógyulni, de még van esélyed másik babára...tudom, nem ugyanaz, de próbálj arra gondolni hogy nem lehetsz önző, nem mehetsz el, a párod szeret Téged, és nem hagyhatod itt, hogy még egy ember elmenetelével kelljen megküzdenie...

Esetleg gyászfeldolgozó csoportot tudok ajánlani, bár sokszor tudom az ember inkább van egyedül és bezárkózik :-(

Nagyok sok erőt kívánok!

2019. ápr. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos erre nincs orvosság. Az élet gyakran kiszámíthatatlan és kegyetlen. Kevés ember nem tapasztalja meg valamilyen formában az élet árnyoldalát. Magam is tapasztalom és nem találok én se kiutat belőle. Ami tarthatja benned a lelket és ezt tapasztalatból mondom, hogy a fájdalom nem fog múlni, viszont hordozhatóvá válik. Hihetetlen lelki sebeket okozhatott neked ez a szülés. Megrendítő tragédia. Nem tudom, hogy segítene e, ha sorstársaiddal beszélnél valamilyen formában? Ők mivel oldják ezt a lehetetlen helyzetet. Próbálj meg esetleg pár olyan dolgot csinálni, amit a tragédia előtt szerettél. Utazás, sport, bármi. Hátha. Remélem sikerülni fog egy olyan életet leélned, amire visszanézve azt mondhatod, mégis volt értelme.
2019. ápr. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül tömi tele gyógyszerrel, de ha szüksége is van antidepresszánsra akkor mi van? Nem következik belőle törvényszerűen h rászokik. Nem kellene stigmatizálni az amúgy is egyértelműen segítségre szorulót.
2019. ápr. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a segítő szavakat, annak is aki keményebb volt, nem vettem rossz néven. Gyászterapeutához járok rendszeresen, de az utóbbi időben sokkal rosszabbul vagyok. Egészségi problémáim is vannak és tényleg minden olyan sötét. És annyira nagyon fáj!!!
2019. ápr. 11. 17:38
 10/16 A kérdező kommentje:
Legalább néha feltudnék szabadulni a fájdalom alól, csak egy picikét...
2019. ápr. 11. 17:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!