Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegségből lábaltam...

Pánikbetegségből lábaltam kifelé, erre meghalt a nagymamám. Hogyan éljem túl?

Figyelt kérdés

5 hónapja pánikbeteg vagyok. Gyógyszereket nem szedtem, csak gyógynövény kivonatos dolgokat, vitaminokat, ásványi anyagokat, stb. Pszichológushoz jártam, rendszeresen meditáltam, sokat olvastam a témában, szépen kezdtem is rendbe jönni, megtaláltuk a probléma gyökerét, így gyorsan ment.. Sajnos olyan szintű volt, hogy magántanulónak kellett átkérnem magam, mert képtelen voltam emberek közt megmaradni. Most januárra olyannyira rendben voltam már, hogy boltokba bementem, suliban is sok időt töltöttem. Erre tegnap jött a szörnyű hír, hogy drága egyetlen imádott nagymamám meghalt. Ő nevelt fel szinte, ő volt a mindenem... :'( Az egész család romokban van, én vigasztalom anyukámat, testvéremet... Nekem kell erősnek maradnom. Azonban annyira megviselt engem is, hogy ma már a házból sem tudtam kimenni, már az udvaron rám jöttek a pánikos tünetek (szédülés, remegés, nyugtalanság, nehézlégzés, stb.) Nem tudom mitévő legyek, hogyan fogom én ezt feldolgozni és kilábalni újra ebből az egészből. :'( Kérlek segítsetek, adjatok tanácsot! Még soha nem halt meg senkim, most először élem át ezt, nagyon nem bírom. :( A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm! <3


16/L


2015. jan. 26. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Nézd, én elég rendesen terápiáztam, ki is jöttem a problémáimból, nem csak úgy ímmel-ámmal, hanem gyökeresen változott az életem. De ha ilyen veszteség érne, eszem ágában nem volna EGYEDÜL feldolgozni. Arra valók a barátok, a szeretteink, hogy a nehéz időkben támogassanak. KÉRJ támogatást. Ha nem megy, akkor pedig menj vissza a pszichológushoz. Én ezt tenném a helyedben!
2015. jan. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Van egy csodálatos barátom és egy barátnőm is, csak sajnos egyikünk sem a közelben lakik, így nem tudunk napi szinten találkozni, pláne így, hogy én most a 4 fal közé szorultam. :( De persze facebook, skype, telefon, sokat segítenek most, támogatnak mindenben. Illetve apukám tartja bennem a lelket. A pszichológushoz is járok még, de félek, hogy most már nagyon nehéz lesz gyógyszer nélkül meggyógyulnom a pánikbetegségemből. :'(
2015. jan. 27. 00:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem lesz könnyű, szerintem nem is lehet kigyógyulni. Én szerintem a mai napig pánikbeteg vagyok, sokszor érzem, hogy közelít a roham, de már le tudom állítani, nem tör ki rajtam. De már azt se bánnám, ha kitörni, az utolsó rohamnál ugyanis megtapasztaltam a jótékony hatását: nagyon fájdalmas, mély érzéseket hozott felszínre a roham, és utána borzasztóan megkönnyebbültem.
2015. jan. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értelek. Nekem nem rohamokban jelentkezik hál'Isten. Rohamok 2-3 havonta egyszer jönnek rám kb. Ez az állandó feszültség van rajtam, pl. ha bemegyek egy boltba, vagy sok emberrel vagyok körül véve, rögtön szédülés, összeesés érzet, kétségbeesés, hányinger és stb. De ha elhagyom a helyet ahol rám jön, rögtön elmúlik. Ez szerencsére gyengébb, mint egy roham, de ellehetetlenítik az életem, mert sajnos sehova nem tudok menni. :( De majd idővel bízom benne, hogy meglesz a sok meditálásnak, pszichoterápiának a gyümölcse. Utolsó neked azt javaslom, hogy erősen nézz magadba, milyen sérelmeid vannak a múltból, amik terhelnek. Ezeket hozd felszínre, rendezd el magadban és biztosan meg fogsz könnyebbülni. :) Kívánom, hogy egyszer te is meggyógyulj, ahogy az összes pánikbeteg sorstársam!!!
2015. jan. 28. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!