Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy nárcisztikus embert...

Egy nárcisztikus embert hogyan lehet felismerni?

Figyelt kérdés
Azt írják,hogy "A nárcisztikus emberek énképe rendszerint sérült, és ezt próbálják kompenzálni maguk fényzésével és a dicséretek kiprovokálásával" . Viszont lehetséges az , hogy nárcisztikus legyen valaki, úgy, hogy kevés az önbecsülése, és nem minden jegy észrevehető rajta? Pl. nem úgy tűnik,hogy a figyelem központjába akar kerülni, vagy csak esetleg nem nyilvánítja ki? Esetleg másokra nincs tekintettel, de idővel belátja a dolgokat? Vannak különböző súlyosságú fokozatai a nárcizmusnak(pl.valakiben megtalálható az együttérzés néha stb.) mérsékel nárcizmus vagy valami hasonló?

2020. márc. 19. 22:45
 1/6 anonim válasza:
100%

"Viszont lehetséges az , hogy nárcisztikus legyen valaki, úgy, hogy kevés az önbecsülése"


Hogyne lehetne, itt vagyok pl. én. Egyszerre érzem azt, hogy mindenkinél jobb vagyok, és azt, hogy sz@rt se érek. Ez valószínű elég gyakori.

2020. márc. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kívülálló szinte soha, aki közel áll egy ilyen emberhez az évek múlva, talán.
2020. márc. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
24 év kellett, hogy édesapámon felismerjem a nárcizmust. Ez ennél sokkal bonyolultabb, ahány ember, annyiféle "tünet". Egyébként akiben abszolút semmi empátia nincs, azt pszichopatának nevezik. A nárcisztikus igenis képes az empátiára, csak úgy dönt, hogy nem gyakorolja. Ha például megbánt téged, akkor hetek, hónapok múlva talán eszébe jut, hogy hoppá mit is tettem, de legközelebb ugyanúgy bántóan fog viselkedni veled. Ördögi kör...
2020. márc. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Phoney ***** válasza:
49%

Egyrészt igen, vannak „különböző súlyosságú fokozatai”, minden emberben van nárcizmus (még ha esetleg nagyon kevés is), csak egy bizonyos szint fölött beteg állapotokat idéz elő, és ott is vanak fokozatok. Ezért sem könnyű laikusként megítélni, hogy ki az és ki nem.


Másrészt, minden nárcisztikusnak alacsony az önbecsülése, csak többféleképpen állnak hozzá. Az egyik (a sztereotipikus nárszictikus) gyakran nem is akarja tudomásul venni, hogy mennyire szarnak érzi magát, ezért azzal kompenzál, hogy a világ mindig őróla szól, neki kell lenni a legnagyobb királynak, különben szenved. A másik fajta ezt elengedi, és úgy oldja meg, hogy a világ sose őróla szóljon, így ne is legyen probléma az, hogy ő a saját szemében szart ér. A kétféle nárcisztikus gyakran egymásra is talál, utóbbi lesz az áldozat szerepében.


Nehéz felismerni a nárcisztikust azért is, mert kívülről nagyon hasonlóan viselkedik, mint 1-2 más típus, csak eltérő okokból. Nagyon hasonló tud lenni pl. egy pszichopata vagy egy (gyerekként) súlyosan elkényeztetett ember is, bár akit leírsz, az nem ez a kettő lesz.

2020. márc. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A nárcizmus az spektrum zavar.szóval vannak különböző fokozatai. Minél súlyosabb, annál inkább közeledik a pszichopatológia felé. A nárci nem képes az empátiára szinte egyáltalán. Ez az egyik fő jellemzőjük. Szeretetre sem képesek, bàr ők azt hihetik magukról hogy igen. Nagyon bonyolult személyiségzavar és sok formát ölthet. Gyakorlott szem is nehezen ismeri föl őket. Azért pár hét/hónap alatt kibukik, ha tudod, mire kell figyelni.
2020. ápr. 24. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Arra kell figyelni, mit mond és mit tesz. Azt hamar leszűrtem, hogy van, de nem tudtam szakszót rá amíg nem láttam egy videót a nárcisztikusokról. Onnantól értelmet nyert a dolog, volt neve a jelenségnek, annak a gonosz viselkedésnek amit folytat velem mai napig. Csak már nem várok semmit. Nincs rá racionális magyarázat. Oké, lelkisérült... de rohadt nehéz tudatosítani magadban, hogy így kezeld, mert amúgy tudattal provokál és köcsögösködik. Szóval nem mentség... Engem az zavar, hogy akinek kellene látni hozzá közelebb álló személy (de ebbe nőtt fel) nem akarja tudatosítani, mert akkor szembe kellene nézni azzal, hogy nem szereti őt a nárci, csak kihasználja. De így sem kap tőle semmi szeretet!!! Szóval szar az egész és annak fáj leginkább aki tudatánál van hogy mi zajlik.
2022. márc. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!