Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha kezdek teljes...

Mit tegyek, ha kezdek teljes letargiába esni? 18/L

Figyelt kérdés

Sokadik napja itthon vagyok - ahogy mindenki -, próbálok készülni az érettségire, de nem megy. Túl sok minden nyomja a fejem.


Kezdjük ott, az sem biztos, hogy májusban le fogok érettségizni, így meg elég rossz készülni a kb. semmire, motiválatlan vagyok - ahogy mindenki. Ettől függetlenül csinálom a dolgom, tanulok rendesen, de úgy érzem, olvasom az anyagot és kimegy a fejemből.


A szüleim teljesen bepánikoltak a vírus miatt, nem azért mert félnek a megfertőződéstől, hanem mert komoly veszélybe került a munkájuk. Home officeban dolgoznak jelenleg, anyukám egész nap a laptopja előtt ül és idegesen gépel, apukám meg magába zuhant, hogy nem fog tudni pénzt keresni, miből fogunk megélni.


A testvérem mentálisan alapból instabil, hát mondanom sem kell, rátett egy lapáttal a mostani helyzet. Ki sem mozdul a szobájából, csak idegeskedik, hogy gazdasági világválság lesz ésatöbbi, és ha próbálok vele beszélni, rögtön leint, hogy az én problémáim aprók ahhoz képest, amire számíthatunk a következő években. Én ezt megértem, de kérdezem én, akkor most dobjam el az egész jövőm? Nem is az elmaradt ballagás vagy bankett miatt sírok, bár nyilván az is fáj, de jobban aggódom hogy mi lesz a családommal például.


Nem tudok koncentrálni, nem is motivál semmi, hogy tanuljak. Ha a szüleim nem fognak tudni pénzt keresni az elkövetkezendő időben, ki sem fogok tudni menni egyetemre külfödre ősszel, ami az eredeti terv volt. Arról nem is beszélve, hogy még visszajelzést sem kaptam az egyetemektől, mert nem működnek jelenleg. A lelki állapotom borzalmas, senkire nem számíthatok, senkinek nem mondhatom el a gondjaim, egyedül a barátomnak, akivel viszont most nem tudok találkozni. Vele is elterveztük az egész nyarat, aminek a nagyobb része most borulni fog. A barátaim látszólag nem veszik komolyan a helyzetet, otthon szórakoznak. Illetve aki miatt ténylegesen aggódom, a nagymamám, aki eleve nagyon beteg (rákos).


Egyszerre vagyok szomorú, ideges és üres. Tudom, rengetegen éreznek így a karantén alatt, nem panaszkodni akarok vagy sajnáltatni magam, hanem tanácsot kérni. Amit gyomorgörcs nélkül meg tudok tenni, az sorozatnézés, és ez hihetetlenül fáj, mert alapból egy produktív embernek tartom magam. Imádok olvasni, futni, de úgy érzem, ilyen lelkiállapotban nem tudok.



2020. márc. 20. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmi baj, nyugi. Most képzeld magad az én helyembe. Én még a járvány kirobbanása előtt elveszítettem az állásom. Elvesztette a cég a projektet, leépítés akkor a koronavírust még csak hírből hallottuk. Aztán kitört a járvány, én meg itthon vagyok állás nélkül. Kb egy havi tartalékom van még, ha az elfogy éhen döglök. Nálad azért jobb a helyzet.
2020. márc. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom:(


Remélem hamar találsz új állást!

2020. márc. 20. 17:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Tudatosids h minden rendben lesz, es keszulj az eretsegire legjobb tudasod szerint. Az eletben valoszinuleg sok ilyen nehez helyzetet kell atelj, ilyenkor erosebbnek kell lenni mentalisan. Az eretsegi pedig ha el is lesz tolva meg lesz tartva szoval nem kell ezen ragodj.
2020. márc. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


De sajnos pont ettől tartok, közel sem lesz minden rendben.

2020. márc. 20. 20:37
 5/7 TappancsMancs ***** válasza:

Túl leszünk rajta. Kínában már a végén vannak, nyitnak a gyárak... Keress cikkeket és videókat Kínáról és látni fogod, hogy meg lehet oldani.


Kínában már három napja nincs új hazai fertőzött

[link]


Kína bejelentette, túl vannak a koronavírus-járvány nehezén

[link]


A kiújulása miatt aggódnak világszerte, de gondolom erre ügyelni fognak a kínaiak is.

2020. márc. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

'Don't worry be happy!'


Az a baj ezzel a helyzettel, hogy sajnos semmit nem tudsz vele tenni mint, hogy végignézed ahogy szépen lassan lezajlik. Csináld azt amit mondanak neked. Amit a lelkiismereted diktál.

És ne aggódj a jövő miatt. Jelenleg semmi nem biztos, de mivel semmit nem lehet előre látni, csak ok nélkül idegeskednél!

2020. márc. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne vedd a világ és a család gondját a válladra. Mi szülők vagyunk, 3 hónapja vettünk házat, 2 hónapja költöztünk be. Itt a hitel, az itthon tanulás a gyerekkel, és nyugalom van. Neked is erre van szükséged. Csak előre nézz, ennek vége lesz, és Neked topon kell lenni. Ez egy átmeneti állapot, mindig így gondolj rá. Lehetne rosszabb, ezt még el lehet viselni. Mindenre van megoldás, és nincs senki magára utalva ebben a helyzetben. Mindig jön a holnap, és ez motiváljon. Szuper lesz az érettségi, tanulj nyugodtan. :) Én is itthonról dolgozok, mellettem a gyerek békésen tanulgat, kint a kertben elmatatunk hétvégén, és alig várjuk, hogy vége legyen ennek az időszaknak. Kitartást és jó egészséget! :)
2020. márc. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!