Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A körzeti orvosommal beszélget...

A körzeti orvosommal beszélgethetek úgy, mint egy pszichológussal?

Figyelt kérdés

Régebb óta vannak már lelki bajaim, akkoriban jártam jó pár pszichológushoz/pszichiáterhez, egyik sem segített. Ahogy jött ez a járvány nyavaja nagyon összezuhantam. Lehet, hogy valamikor az egyik családtagomhoz kijön a háziorvos. Megkérhetem erre?

Bocsi ha hülyeséget kérdeztem, nagyon rosszul vagyok, ilyen rohamom volt egyik nap, hogy nem emlékszem semmire, depis vagyok, alig tudok enni valamit.

Még nem voltam nála soha, szerencsére évek óta nem kellett háziorvoshoz mennem, nem is ismer, ez így gáz lenne?



2020. márc. 20. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem képzett szakember, át fog irányítani egy pszichológushoz. Ha nem segít, akkor nem tudsz vele mit csinálni. Keress egy pasit vagy barátnőt.
2020. márc. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Egyrészt ideje sincs rá, másrészt ő nem ezt tanulta.
2020. márc. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Ezt felejtsd el. Neki nem ez a dolga.
2020. márc. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amugy lehetne, de pont most nem.
2020. márc. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A rohamodat minden esetre el kellene mondanod akár neki, akár más orvosnak, pszichiáter/neurológus. Alapesetben is, ez így nem teljesen igaz, ahogy előttem írták, hogy semmiképp nem lehet nekik beszélni lelki gondokról. Ez azért orvosfüggő is. Az enyémmel, pl szoktam tudni beszélni a lelki bajokról is, bár inkább csak úgy, mint egy akármilyen másik nem ehhez értő emberrel, családtaggal stb. Jó, nyilván most nem a legjobb alkalom erre, hiszen van elég más gondjuk, de azért egy ilyen jellegű rosszullétet el lehet (el kell) mondani akár neki is. Én a helyedbe felhívnám, vagy emailt írnék, legfeljebb azt mondja, hogy nem tud segíteni személyesen, de valószínüleg elküld valahova, tanácsol más utat, hogy hol tudsz segítséget kérni. Akár próbáld meg még (ha eddig nem tetted) az egyik lelkisegély számot hívni. Ez azért nem játék ami írsz, segítséget kell kérned. Én is elég vacakul vagyok, főleg a mostani helyzetben, felerősödtek a depresszív, szorongásos tüneteim.
2020. ápr. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!