Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Másnak is van negatív élménye...

Másnak is van negatív élménye pszichológussal/pszichiáterrel?

Figyelt kérdés

Borderline személyiségzavarral, depresszióval, szorongásos zavarral, OCD-vel vagyok diagnosztizálva. Ezt a pszichológusom állapította meg, aki nagyon aranyos volt. Ajánlott egy pszichiátrert (aki alátámasztotta az előzőeket), hogy gyógyszeres úton is kapjak kezelést.

Nagyon tisztelettel beszéltem vele, mindig normálisan viselkedtem. Viszont ő mindig nagyon lekezelő volt.Már azért kiakadt, hogy Doktornőnek hívtam és nem Főorvosasszonynak. Sokszor rámordított tök felesleges dolgok miatt pl. zavarta, hogy rajtam volt a kabátom, vagy túl közel ültem hozzá, nem tudta kiolvasni az aláírásom. Konkrétan úgy viselkedett velem, mint a kutyával, és nem tudom felfogni miért. Nem mertem vele egyszerűen megosztani semmit, hiába kérdezte, hogy hogy vagyok, csak annyit mertem mondani, hogy jól. Ha elkezdtem mégis mesélni neki, arra csak annyit mondott, hogy túldramatizálok mindent. Vagdostam is magam, meg is nézte a karom, és konkrétan le idiótázott. Egyszer megkérdeztem tőle, hogy mennyi idő után várható javulás gyógyszeres kezelés után, 1-2 hónap? És ő erre kiakadt, hogy mi az , hogy én szabom meg hogy mennyi idő múlva akarok javulni, én neki ne magyarázzak semmit, mert nem vagyok orvos, Ő az orvos, és ezt soha többet ne kérdőjelezzem meg. Pedig tényleg csak egy kérdést tettem fel, nem állítottam semmit. És ezt mind végighallgattam, még ezek után sem voltam tiszteletlen, pedig szerintem lehetett volna rá okom, és borderlineként eléggé nehéz is volt magam visszafognom, de mégis megtettem, és akkor is csak kaptam a savazást mindenért. Ráadásul Ő a helyi kórház pszichiátria osztályának vezetője, én nem tudom, hogy lehet ilyen ember ilyen pozícióban. Minden egyes alkalommal mikor voltam nála nagyon felerősödött az öngyilkossági hajlamom, a viselkedése miatt, és ahogyan lekezelt ok nélkül. Időközben otthagytam, kb 8x voltam nála, 6hónapja nem voltam, és ez azóta is bennem maradt, sokat álmodok ezzel, sokszor jut eszembe, sokszor elkap pánikrohamszerű érzés ha rágondolok.

Kíváncsi vagyok mással is történt e ilyen eset.

19/F



2020. febr. 24. 06:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
Nem
2020. febr. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Volt. Sok hét után végre rávettem magam, hogy megnyíljak és beszéljek a gondjaimról, erre 2 percenként csörgött a telefonja, amit fel is vett és kedélyesen eldumálgatott rajta. Először még sikerült visszavennem a fonalat és belekezdeni újra a gondjaimba, de másodszor már lefagytam, onnantól meg sem szólaltam. Nyilvánvaló volt, hogy nem figyel rám, akkor minek az egész.
2020. febr. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem orvos ez egy fos! Nyugodj meg kiskirálynak érzi magát némelyik, ezért nem kell rosszul érezned magad. Velem is volt hasonló, rossz passzban kaptam el és rajtam vezette le a dühét, csak gyógyszerért mentem és rajta kívül még ott volt egy magasabb rangú doki...annak ment az előadás, és velem is úgy beszélt, mint a kutyával. Engem meg nem kell félteni, mondtam neki, hogy szerintem kezeltesse magát vagy menjen pihenni. Mindjárt elkussolt. Kiértünk a folyosóra, azt mondta soha többé nem akarom látni itt. Mondom hála Istennek..és kiröhögtem. Tudod senkinek nincs joga a másik embert megalázni főleg nem egy sebezhető embert! Hiszen elvileg azért van, hogy segítsen, elvileg.
2020. febr. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Volt. A volt pszichiáterem kikezdett velem (nő vagyok). A másik meg konkrétan az arcomba ásítozott. Úgy általánosságban nem figyelnek oda kb senkire. Néha odaböfög pár közhelyet, recept, szia. Ki vannak égve.
2020. febr. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Kedves Kérdező!

Ne bízd magad és a szellemi épségedet ilyen kóklerekre. Most vagy 19 éves ha bedölsz annak, hogy beteg vagy gyógyszert fogsz kapni kb 5-10 év és egy zombit csinálnak belőled és a diagnózis egyre több lesz. Sportolj, tölts időt a barátaiddal, rajzolj, bringázz, meditálj, mindegy mit csinálj valamit, ami boldoggá tesz. Egészséges vagy ezt hidd el! Olvass könyveket tájékozódj a tudás hatalmat ad és nem tudnak megvezetni.

2020. febr. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

Diagnosztizált borderline-nál fontos a pszichologiai megsegítés.

A kerdezőnek (vagy bárkinek, hasonló helyzetben) nyiltan szóba kellett volna hoznia nemtetszését az orvos viselkedésével kapcsolatban. Az őszinteség alap... Az valóban nagyon rossz tapaszalat mindenképpen, ha a pszichiáter nem tudott egy elfogado közeget teremteni ehhez.

De ez miatt nem szabad lemondani a terápiárol! Masik pszichiáter csak van? Nyugodtan lehet arra hivatkozni, hogy nem volt szimpatikus a "jelenlegi" doki, nincsen ebben (nem kéne lennie) semmi.

Csak őszintén!

Remélem segítettem. Kitartást kívánok!


(egy pszichológus... )

2020. febr. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%

Kedves 6-os pszichologus!


Olyan nincs, hogy borderline, ezek a pszichiatria altal kitalalt betegsegek, azert hogy lehessen gyogyszert adni, ezt te tudod a legjobban. Azt az embert akit ilyen fszsaggal diagnoztizalnak azt bantottak es ö szintugy bantja magat. Tudjuk a DSM egyre vastagabb vegül egy ember nem lesz a vilagon, aki normalisnak mondhato. Pszichobiznisz cimü könyvet tessek olvasgatni, amit egy klinikai szakpszichologus irt. Szegyen, hogy teszitek tönkre az embereket meg jobban ezzel az altudomannyal.

2020. febr. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Egyenlőre nekem is csak az van velük...
2020. febr. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lehet egy ilyen féreg pszichiáter főorvos? Egyszerűen szóhoz sem jutok, mikor ilyen sztorikat olvasok..egyáltalán egy ilyen gonosz emberben, hogy merül fel, hogy orvos lesz, akiknek elvileg a legnagyobb szándéka az, hogy segítsen, ezért is választja ezt a pályát? Es hogy jut el addig, hogy főorvos lesz belőle? Annyi ehhez hasonló történetet olvastam már, mégis hogyan kellene ravennem magam ezek után, hogy elmenjek egyhez, mikor eleve teljesen labilis vagyok már...

Kérdező, nem rosszból, de hiba volt 8x elmenni hozzá, nem is értem, mondjuk nagyon fiatal vagy még, elhiszem, hogy milyen nyomot hagyhatott benned..

Ha velem ilyesmi történne, én megmondanam neki a magamét, ha főorvos, ha nem és azonnal ott is hagyom

2020. febr. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
9 az ilyen férgek azért szerzik meg a doktori címet, hogy hatalmuk legyen szerencsétlen emberek felett. Igazi hulladékok. Hatalom pénz ez a fontos.
2020. febr. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!