Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki nyugtasson meg hogy...

Valaki nyugtasson meg hogy nem vagyok skrizofén!?

Figyelt kérdés

SOS hosszú de fontos

Olvasgattam erről és nagyrésze igaz rám

20 éves lány vagyok de némelyik tünet óvodás korom óta megvan

Na szoval

Kiskorom óta beilleszkedési, tanulási és viselkedési gondjaim vannak akkor emocionális zavarokat állapítottak meg nálam

Úgy érzem nehezen tudok odafigyelni másokra és nehezen szedem össze amit mondani szeretnék, sokan mondják hogy álomvilágban élek, a gondolataim elkalandoznak

A szavakat néha furán ejtem ki, a helyesírásom és a kézírásom pocsék

Nem nagyon vannak barátaim mert nem tudom hogyan kellene kapcsolatokat kialakítanom, félénk vagyok nincs beszédtémám

Mindig azon gondolkozok hogy mások mit gondolhatnak rolam meg hogy miztos kiröhögnek

Fáradékony vagyok, a munkába vagy suliba járást nagyon fárasztónak találtam kb ugy éreztem néha mintha kivégzésre kellene mennem

Nemérdekel semmi nincsenek céljaim csak úgy vagyok

Kételkedem az emberekben senkinek nem tudom elhinni hogy szeret és néha megfordul a fejemben hogy csak kihasználnak

Néha azt hiszem hogy egy kamera van a szobámban és hogy valaki folyton figyel persze ezt nem állítom 100%-osan de megvan rá az esély

Elentmondásaim vannak pl egyiknap valamit jónak látok aztán meg másnap már máshogy gondolom

Van olyan amikor jön egy gondolat hogy érintsek meg valamit 3 szor mert ha nem akkor valaki meghal és nem értem honnan jönnek ezek a gondolatok

Vannak öngyilkossági gondolataim

Néha szerepeket játszok magamban vagy egy teljesen képzelt világot alakítok ki persze tudom hogy ez nem valódi de akkor az lehetek aki csak szeretnék van hogy nevetek saját magamon hogy ilyen hülyeségeket csinálok

A kutyámmal beszélgetek persze ezis vicces mert elképzelem ha valaki látna jót nevetne

Átveszem mások viselkedését előszőr nem tudatosan de aztán leesil

Néha jön egy gondolat hogy milyen rossz lenne ha megölnék vagy bántanák valakit akit szeretek ez nagyon ilyesztő érzés és 100% ra biztos vagyok abban hogy még a légynek sem tudnák ártani

Érzéseim vannak sőtt még néha úgy is érzem hogy tulságosan szeretek mindenkit


Régebben azt hittem hogy biztos depressziós vagyok vagy az önbizalom hiány miatt vagyok ilyen fura de aztán elolvastam ezt és nagyon megrémitett

Pánikbeteg is vagyok szóval most nagyon beparáztam hogy skrizo vagyok vagy leszek és félek hogy halucinálni fogok vagy megbolondulok

😭😵



2020. márc. 21. 23:15
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Aki skizofrén az nem gondolja magáról, hogy skizofrém, ez a betegség lényege. Tehát, ha attól félsz, hogy skizofrén vagy, akkor nem vagy.
2020. márc. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
a skizofrének meg tudják csikizni magukat
2020. márc. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább kényszerbetegnek tűnsz, de nem akarlak "diagnosztizálni". Ha rosszul érzed magad, keress pszichológust, biztos tudna segíteni!
2020. márc. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el hogy mi az a skizofrénia.
2020. márc. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagyd az öndiagnózis t,mert ezen fogsz rágódni.Ha úgy érzed, akkor menj el orvoshoz.
2020. márc. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%

Nekem tobb ismerosom lett skizofren. Egy pillanatig nem jutott eszukbe, hogy nem oke valami veluk. Szenvedtek a hallucinacioiktol, volt, aki paranoiatol, de a vilagert be nem ismerte volna, hogy o gondolja rosszul.

Multido amiatt, mert zaklatova, veszelyesse valtak.

Nem, barmi is legyen. Van egyebkent ilyen szorongas, hogy valaki attol retteg, megbolondul. Lehet, hogy olyan antidepresszanst irnanak fel neked, ami panikra, kenyszerbetegsegekre is jo.

Most kene elintezned, ha a bezartsagot rosszul viseled. 2-6 utan hat.

2020. márc. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szorongas es kenyszerbetegseg szerintem. Foleg a faradekonysag miatt. Meg az.ilyen "biztos kirohognek" fele gondolatok mind mind szorongas hatasara alakulnak ki es annak a tipikus tunete. Meg egy kis szemelyisegzavar is bejatszik sztem. Kerulh jo kornyezetbe es keress.szakembert, en ezt tudom javasolni☺
2020. márc. 22. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem borderline vagy valami más kötődési zavarod van nem skizofrénia.


A skizofrénia képzelgésekkel, és megváltozott érzékeléssel jár együtt. Kvázi mintha tudatmódosítón lenne az agyad non-stop.



Menj el terápiára. Nehéz munka, de 1-2 év alatt ki lehet belőle gyógyulni. Én is hasonlóban szenvedek. Első kapcsolatom rá is ment :/

De nyugodj meg nem vagy "őrült"!

2020. márc. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!