Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skrizofén leszek?

Skrizofén leszek?

Figyelt kérdés
Éjszakánként mindig felkelek és azt hiszem , hogy vannak körülöttem. Nyitogatom az ajtókat, azt hiszem, hogy van vmi betörő a szobámban. A feleségemnek már nagyon elege van belőle és én is kezdek félni mert régebben még csak ritkán volt ilyen, de egy ideje már mindennap felriadok és mindenféle hülyeséget csinálok. A legdurvább az volt amikor bezárkoztam a fürdőszobába mert azt hittem, hogy egy medve van a lakásban. Kérlek segítsétek. Szükséges elmenni pszichológushoz vagy elég az életmód váltás?

2015. máj. 31. 09:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez inkább alvászavar, szorongás, stressz...

Gondolom nem véletlenül írtad, hogy életmódváltás megoldás lehet rá, vagyis a jelenlegi életmódod boríthat ki valamiféleképpen.

Az, hogy este hallucinálsz, nem beteges, álomból ébredve gyakoriak ezek az utóképek, megmagyarázhatatlan szorongások, esetleg lehet hogy valami testi tünetre ébredsz fel, ezen megijedsz, amitől még inkább felgyorsul a szíved és bepánikolsz.

Rémálomból én is ébredtem úgy már, hogy van valaki a szobában, és én mindjárt meghalok.

Az ilyen alvási zavarok miatt maximum akkor érdemes felkeresni pszichológust, ha tudod, hogy lelki oka lehet, vagyis nem csak arról van szó, hogy mondjuk több műszakban dolgozol, vagy megváltozott az alvás- ébrenlét ciklusod, vagy csak szimplán nagyon kimerült vagy.

2015. máj. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Hát több mint egy éve volt és hát az életmódváltás meg egy kis szakember segítség eltüntette.

Fontos a rendszeres sport, kiegyensúlyozott táplálkozás, meditációs és stressz-leküzdő technikák.

Én se hittem ezekben , hogy segíthetnek de megfordult a világ velem.

2016. jún. 15. 14:51
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Jó ezt hallani!

(Én voltam a válaszoló)

2016. jún. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!