Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet, hogy a koronavírus...

Lehet, hogy a koronavírus miatt lett vérnyomásproblémám?

Figyelt kérdés
Huszonéves nő vagyok, miután Magyarországon megjelent a koronavírus, szinte egy napon vele magas vérnyomásproblémáim lettek, múltkor éjszaka felkeltem, hogy rosszul vagyok és kiderült, hogy 172/105 volt a vérnyomásom. Napközben is többször kiugrik. Még gyorsan el tudtam menni orvoshoz, amíg lehetett, ott voltam kardiológián, és azt mondták semmilyen szívproblémát nem látnak. Az orvos szerint tudatalatt valami stressz vagy félelem ér(ő a terhesség miatti félelemre gyanakodott, mert pont akkor az a problémám is fent állt, hogy késett a menstruációm, de azóta már megjött). Ma olvastam egy cikket, ami felzaklatott, és éreztem, hogy ismét rosszul lettem, mert megint felszökött a vérnyomásom. Tudom, hogy akinek vérnyomásproblémái vannak, minden serkentő hatásra felmehet a vérnyomása. De megfordult a fejemben, hogy lehet, hogy tényleg a vírus miatt és a média hatásvadász cikkei miatt vagyok rosszul mentálisan? Valaki tapasztalt már ilyet rajtam kívül? Tudatosan nem érzem ezt az erős félelmet, de azért nyugodt sem vagyok, de nem ezen jár egész nap a fejem.
2020. márc. 24. 15:16
 1/3 Hellmano ***** válasza:
Elképzelhető, hogy túl sokat foglalkozol a témával és tudatalatt éjjel is befészkeli magát a gondolataidba stb. Lehet akár ilyen hatással is az ilyen állapot. Azt javasoltam, akik kicsit érzékenyebb személyiségek ilyen hírekre, hogy tereljék el a figyelmüket és csak napi egyszer foglalkozzanak a témával. Pár nap alatt javulhat ezeknek az egyedeknek az állapota pozitív irányba.
2020. márc. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kéne pánikolni, és a médiának pánikot kelteni.

Több embert fog elvinni a fake news, mint a vírus, a gazdasági válságról nem is beszélve.

2020. márc. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyutterzek, engem is tudatalatt nyomaszt ez az egesz, mert en magam azt erzem, hogy nem foglalkozok a dologgal, de multkor mar a parom szolt ram, hogy nem lehetne e amugy masrol is beszelnj. A kihalt utcak, ures parkolok, a munkahelyen is most csak ketten vagyunk bent, ez mind frusztral. En tudatosan kerulom a facebookot mar, mert minden masodik cikk errol szol. Ettol fuggetlenul minden ember errol beszel, a munkahelyeken is ezt hallom, azt tukmaljak az emberbe, hogy uristen milyen nagy a baj stbstb. Ugy nez ki te is alapbol erzekenyebb vagy, nekem is most tetozik ez a rosszulletesdi.
2020. márc. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!