Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Már régóta úgy érzem, hogy...

Már régóta úgy érzem, hogy külső szemlélőként élem az életem. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Elsőre szerintem kissé hülyén hangzik de megpróbálom kifejteni.

Egy ideje már nem érzem a döntéseimnek annyira a súlyát. Természetesen meg tudom állapítani, hogy amit tenni akarok az jó-e vagy sem, szóval egy patent ítélőképességem van, azonban egyre kevésbé érzem a hibáim súlyát. Régebben sokkal jobban meg tudtak bántani egyes leszidások szüleimtől (16 éves vagyok jelenleg) de mostanra már ha valamiből vita van, már nem érzem úgy, hogy akkora nyomot hagyna mint régen. Emellett van egy amolyan idegen érzésem is magam felé. Mintha én irányítanám az életem, de mégsem lennék ott teljesen a tudatomban. Nem tudok már annyira szeretni embereket mint régebben. Nem érzek semmi iránt vonzódást, sem barátok, sem semmilyen személy felé. Kezdek félni attól hogy értelmetlen lesz az életem és sosem lelek rá boldogságra.


Mit tehetnék?



2020. márc. 25. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Bár útkereső korban vagy, ez elég korai, úgy értem, nálam ez egyfajta kiégésszerű-állapot kisérőjeként jelentkezett, kb. 25 éves koromban. Lett belőle(?) depresszió, szorongás.

Én is hasonlót éreztem, mintha nem lennék ott a pillanatban, nem élném meg a saját dolgaimat.

2020. márc. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is pont ugyanezt érzem.
2020. márc. 26. 15:07
 3/6 anonim ***** válasza:
keress és tűzz ki egy célt amit el kell érned ez legyen közép vagy hosszútávú dolok ami cél elérése motivál és hajtassz rá. de ebben a korban normális ez a kiüresedett érzés, tombolnak a hormonok ez minden felnőttéválló korban lévő pszichéjére másként hat.
2020. máj. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2006-ban depivel diagoztak. Semmi terápia, csak 3 vény, erős tabik. Nem kezdtem bele.

Egyre erősödő hullámokkal, völgyek-hegyek, de elvoltam 2018-ig, amikor egy régi cimbim öngyilkos lett. Ekkor megrogytam lelkileg, olyannyira, h komoly tüneteim lettek, látás-hallás zavarai, egyensúly.. Magánpszichiáter, Rexetin. Hatásos, jó volt, de kb.1.5 év után kifutott a dolog.

Nálam ekkor, az kúra utáni elvonási tünetek abbamaradásával jött ez az érzés, mintha nem lennék ott a pillanatban, az életemben.

Ez azóta is tart, aminek kb.2 éve. Már voltam vele szemészeten is, hátha a látás, de nem..

2021. jan. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Deperszonalizáció, derealizáció - ez a neve, depresszió vagy egyéb mentális betegség tünete lehet.

[link]

2021. máj. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Erzekeny emberek tinedzserkorban felfokozottabban elnek at ilyen erzeseket. En mara egy otven eves, a panik es szorongas miatt gyogyszert szedo hepi neurotikus vagyok. De meg gyogyszer meg kesobbi szorongas elott az a fiatalkori elviselhetetlen hol depressziom, hol mindenfele fura erzes huszonevesen megszunt. Legdurvabb 18 evesen egy nyariszunet alatt tarto deperszonalizacio volt. Istennek hala az iskolakezdes zokkentett vissza. Szoval azt ereztem, tulajdonkeppen mitol az anyukam az anyukam, mitol elek Budapesten, mi az, hogy en vagyok ez a fiatal vekony no, mi az, hogy ez a szobam, ezeket a zeneket szerettem mielott elkapott ez a szornyu erzes. Speciel ugy jott, mint egy bokaficam hirtelen. De ket honapig szuntelenul tartott.

Fiatalon is szukseged lehet szakemberre, de az eletkorodhoz is tartozik. Ha ki tud zokkenteni esemeny, ingerek, siman elmulhat.

2021. jún. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!