Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjek hipochondriaval...

Mit kezdjek hipochondriaval mig nem kezel pszichologus?

Figyelt kérdés

A problémám az hogy hipochonder vagyok. Jeleket keresek magamon mindig és figyelem a testem, most mindig emlőrák jeleit kutatom magamon. Múlthéten kedden voltam egy orvosnál, aki ultrahangon megnézett nagyon alaposan és azt mondta teljesen negatív. Ezután elkezdtem keresgélni mégis apró csomókat és gondolom a mirigyeket éreztem, ezért elmentem máshova ultrahangra tegnapelőtt. Ott is teljesen negatív eredményt kaptam, mégis azóta is új kis csomókat keresek és megijedek mindentől akármit találok.Pedig tudom hogy szinte biztos hogy csak mirigyek mert két nap alatt nem alakul ki semmi elméletileg.

Fiatal vagyok.

És a fő probléma: Nem tudok sajnos már aludni sem emiatt, mert egyszerűen azt érzem hogyha nem csinálok önvizsgálatot percenként akkor lemaradok valamiről és túl késő lesz.

Amikor próbálok parancsolni magamnak hogy ne nézegessem egyszerűen félelem tölt el és az az érzés hogy mi van ha van ott valami ezért mindig ott van a kezem, keresgélek.

Mit tehetnék?


2020. márc. 26. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Én másfél évtizedig voltam ilyen hipochonder, mint te.

Számos betegségen estem át. 98%-uk csak a fejemben létezett.


Mély oka van annak, hogy te is ezt csinálod, mert ez nem normális. Szorongani AKARSZ, és ez egy jó módja ennek, mert soha véget nem érő spirál - hiába kapod a megerősítéseket, hogy nincs bajod, nem akarod elhinni.


Ez az "akarat" persze tudat alatti eredetű.


Nemt tudom, a te bajod mi lehet, majd a szakember kideríti, de nálam súlyos önértékelési zavar okozta ezt. Azt gondoltam, egy hiba vagyok a mátrixban, és csak idő, mikorra észreveszi a világ azt a tévedést, hogy én létezem... és kijavítja úgy, hogy eltűntet egy gyógyíthatatlan betegséggel a Föld színéről.


Durva ezt így leírni, de mivel a mélyben lappangott, erre sokáig nem jöttem rá. Csak önbizalmam nem volt, és visszatérően szorongtam, hogy valami súlyos bajom van, vagy lesz.

2020. márc. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom a valaszod, ment a zold kez!

Igazabol utanaolvastam es tanulok is pszichologiat, tudom hogy a hipochondria sokszor csak kiserotunet, nekem is hatalmas onertekelesi zavarom van es emiatt pl nagyon feltekeny is vagyok, viszont ami a legjobban aggaszt, az ez a hipochondria tehat az a baj nalam hogy mostmar nem tudja elterelni semmi sem a figyelmemet, nem kot le semmi meg a hobbim sem mert az szamit nekem csak, hogy tudjam magam tapogatni hogy meggyozodjek rola hogy biztos nincsen semmi bajom, viszont ez sem gyoz meg mert mindig talalok magamon valamit amit nem tudok kideriteni hogy mi.

2020. márc. 26. 20:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem még fontos szempont az, hogy nem bízol önmagadban, és nem bízol a testedben sem.


Attól tartasz (és tartottam annak idején én is), hogy a tested "becsap" téged: elárul és megbetegszik a tudtod nélkül. (Kapcsolat a féltékenységgel? :)

2020. márc. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha most folyamatosan orvosokhoz járkálsz, akkor elkapod a koronát előbb vagy utóbb. Akkor aztán hipochonderkedhetsz naphosszat.
2020. márc. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!