Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyilkos gondolatokkal mit...

Gyilkos gondolatokkal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Régebben is sokat gondoltam arra, milyen lehet embert ölni. Amikor erről fantáziáltam/fantáziálok nem bírom ki, hogy ne nevessek fel hangosan. Nemrég ezek már nem csak gondolati szinten vannak, vágyat érzek, késztetést arra, hogy megöljek valakit. Múltkor arra gondoltam, hogy abban a helyzetben milyen könnyen meg tudtam volna ölni az egyik barátnőmet és majdnem megtettem. Nem mondanám, hogy megrémít a dolog, de nem akarom bántani a barátaimat. Úgy érzem, hogy egyszer eljön az az idő, amikor már nem tudom visszafogni magam. Lassan már úgy gondolom, hogy vagy magamat ölöm meg, vagy nem fogom tudni visszatartani ezt a vágyat.

Mit kéne tennem?



2020. márc. 28. 16:56
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
76%
Azonnal fordulj pszichológushoz!
2020. márc. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Mivel kiskorú vagyok, attól félek a pszichológus elmondaná a szüleimnek ezeket a dolgokat.
2020. márc. 28. 18:10
 3/33 A kérdező kommentje:
És ha esetleg gyógyszert kéne szednem, az teljesen megváltoztathatja a személyiségem, nem?
2020. márc. 28. 18:11
 4/33 anonim ***** válasza:
67%
Szia! Miért akarsz másokat bántani? Tudsz mondani rá, konkrét okot vagy okokat? Fogalmazd meg magadnak tarts önvizsgálatot, és mérd fel hogy miért szeretnél ilyet tenni? De ha nagyon nem tudsz ezen úrrá lenni, muszáj beszélned erről. Különben olyan leszel mint az amerikai pszihoból a csávó, aki napközben jól menő ügyvéd, amikor még leszáll az este átmegy egy pszichopata sorozat gyilkossá. Amikor feljön a nap vissza az ügyvédi léthez. Ő sem beszélt senkinek erről, és végül ez lett a veszte, a rendőrök lelőtték New York sötét utcáin. De addig akivel találkozott az utcán mindenkit megölt. Szóval ha nem akarsz így járni beszélj róla valakinek akiben megbízol
2020. márc. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Nem igazán bízom az emberekben, bármelyik percben hátba szúrhatnak. Na meg nem akarom, hogy féljenek tőlem. Hogy miért akarom... nem igazán tudok ésszerű magyarázatot adni rá. Egyszerűen csak úgy érzem, hogy élvezném, boldoggá tenne, ha ezt tenném valakivel. Imádok sorozatgyilkosokról, gyilkosságokról, szado-mazo dolgokról olvasni és élvezem ezeket.

Én nem bízom az emberekben, de el tudom velük hitetni, hogy bennem bízhatnak, valamint, ha apró jelentéktelen titkokat elmondok, akkor ők is azt hiszik, hogy bízom bennük.

2020. márc. 28. 19:30
 6/33 anonim válasza:
33%
Kiskorú vagy,de ez elég nagy probléma,mi denképp menjetek a szüleiddel pszichológushoz,ne mond el nekik azt hpgy miért,csak annyit mondj,hogy úgyérzed szükséged lenne arra hogy beszélj egy szakemberrel!a pszichológist orvosi titoktartás kötelezi,így ha te nem egyezel bele,nem mondhat el semmit a szüleidnek.
2020. márc. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
36%
Mióta van ez nálad? Vagy mindig is benned volt csak most fel erősödött valamiért? Hány éves vagy? Ha tinédzser lehet hogy csak a hormonok, de akkor is jó ha beszélsz erről valakinek. A legfontosabb az hogy ne könyveld el magadban hogy én ilyen vagyok és kész. Nem, ezt nem szabad. Mondogasd magadnak hogy én jó ember vagyok, és nem akarok bántani senkit. Még ha nem is így érzed, de hasznos lehet. Remélem hogy tudtam segíteni.
2020. márc. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
64%

O, ismerem ezt a hitvilagot. A semak (olvass utanuk) kozott az ugynevezett "bizalmatlansag, abuzus" nevu. Ez a sema azt a hidelmet takarja, hogy masok szandekosan ki fognak hasznalni es az ilyen semaval rendelkezo emberek azt varjak a masik embertol, hogy bantsa, kihasznalja, megcsalja oket. Ezert gyakran ugy gondolkodnak az ilyen semaval rendelkezo emberek, hogy a legjobb vedekezes a tamadas, vagy pedig utolag akarnak bosszut allni. Az ilyen semaval rendelkezo emberek gyerekkorukban gyakran szenvedtek el bantalmazast vagy igazsagtalan banasmodot a szuleik, testvereik vagy masok reszerol. Az ilyen hitvilaghoz vezeto belso tenyezok: azt hiszi az ilyen beteg, hogy masok csak ki akarjak hasznalni. A kulso tenyezok pedig azok, hogy a fontos szemelyek valoban ki is hasznaljak az ilyen embert.


Egy szo, mint szaz. Nem akarok itelkezni, de nem szabad altalanositani. Nem mindenki akar kihasznalni teged es bantalmazni. De ha ennyire szelsosegesen gondolkozol es ennyire altalanlsitassz ne csodalkozz, ha mar ilyen gyilkos gondolataid is vannak. Ha en is folyton azon rettegnek, hogy ki mikor szur hatba akkor lehet, h vedekezeskepp en is masokat akarnek hatbaszurni (csak te szo szerint). Remelem erted a parhuzamot. De ezen erdemes elgondolkozni: en bennem peldaul miert nem merult fel, hogy mas biztos csak ki akar hasznalni? Mert te egy rossz tapasztalat alapjan (szulo stb) altalanositani kezdtel es azota rettegesben elsz. Aki pedig fel az vagy tamad vagy menekul. Te pedig tamadsz. Mar az eleve undoritoan hangzik, hogy manipulalsz masokat es ugy beszelsz, mint valami szociopata. De az, hogy meg is akarsz olni masokat hat... A sok retteges tenyleg szornye tudja tenni az embert. Es meg nem is vagy 18. Mi lesz akkor mikor majd felnott leszel es valakiben muszaj lesz megbiznod? Ugyanis egyedul nagyon nehez elni, penzt keresni es kulo koltozni stb. Szoval igen. A te erdekedben mondom: le kell kuzdened ezt a mindenki ki fog hasznalni felelmed, vagy lassan irany a pszichiatria, rosszabb esetben pedig a borton.

2020. márc. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
60%
Én a helyedben nem találkoznék senkivel, amíg le nem áll az agyam erről a kényszergondolatról. Biztos,hogy volt valami előzmény, elárult valaki, “hátbaszúrt” akiben bíztál stb... ilyesmi frusztráció miatt szeretnél valakinek (lehetőleg ártatlannak) nagy csalódást okozni és visszaélni a bizalmával? Hatalomvágy van benned,életről és halálról döntenél hangulatod szerint? Próbálj meg rájönni mikor fogalmazódott meg ez a gondolat fejedben,mi váltotta ki?
2020. márc. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
27%
Ilyenekről én is szoktam fantáziálni. Semmi rossz nincs ebben. Amíg csak fantázia nem kell semmit csinálni. Maradjon meg fantáziának. Főleg ha rossz embereket képzelsz el,akkor még jó ember is vagy.
2020. ápr. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!