Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért megy valaki pszichológus...

Miért megy valaki pszichológusnak? A fizetés nem jó, egy csomó "érdekes" ember jár oda, egyszerűen nem értem.

Figyelt kérdés
#pszichológia , #mentálisbetegség
2020. márc. 28. 21:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Amire te gondolsz az a pszichiátria. Egyébként mindkét területtel elég jól lehet keresni. Érdekes problémakör, viszont tény, hogy van néhány veszélyes páciens.
2020. márc. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
“A fizetés nem jó” nagyon tévedsz..
2020. márc. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert vonzza a segítő szakma, mert nagyon is jól keresnek azzal ellentétben amit te hiszel (azért óránkét nyolc-tízezer forint nem éppen szar fizetés, sőt van aki huszonötezret kap óránként), mert tetszik neki hogy sok páciens felnéz rájuk, mert érdeklik a területhez tartozó problémák, mert anno rajta is segítettek, és ő is szeretne másokon segíteni.. Válogass.
2020. márc. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Csak nézd meg, és ezt úgy hirdetik hogy "kedvező árak" [link]
2020. márc. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

ohh nagyon brutál árak vannak, ne vicceljetek, ez a 15 ezres még nem vészes, tudok én 60 ezreset is. szal ez a 15 egy abszolút alap.


de mit nem értesz? igen, valóban van nem kevés kattant is köztük, de attól még vannak jók is. pénzben pedig maga a paradicsom. ugye ez is tipikusan egy olyan terület, ami nagyrészt feketén megy, szal ha csak a 15 ezres átlaggal számolsz nettoban, nem olyan rossz az havonta.

2020. márc. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A fizetés rengeteg mindentől függ. Közalkalmazottként egy iskolapszichológus például tényleg nem keres jól, de akinek magánpraxisa van, annak határ a csillagos ég, vagy egy nagy cégnél mondjuk egy HR-es vagy belső pszichológus is kifejezetten jól kereshet.


Hát sokaknak pont az "érdekes" emberek miatt nagy kihívás a szakma. :)) Engem is nagyon érdekel a pszichológia, de erre későn jöttem rá, most meg már se pénzem, se időm elvégezni. Pedagógus vagyok, így nagyon sok gyerekkel találkozom, számomra nagyon érdekes, mennyire mások, mennyire máshogy viselik a sikert, kudarcot, hogyan alakulnak köztük a kapcsolatok, stb... rengeteg pszichológiai könyvet olvasok, a munkámhoz is hasznos, meg egyszerűen érdekel az egész téma. Szóval a legtöbben szerintem azért mennek oda, mert érdekli őket a dolog, érdeklik az emberek, és igen, az "érdekes" emberek is... Engem pl. kifejezetten érdekel az autizmus, hiperaktivitás, és hasonló állapotok témaköre, sok ilyet olvasok, hogy jobban megértsem az ilyen tanítványaimat.

2020. márc. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
17%
Fizetés nem jó? 10 ezer/óra MINIMUM! Azért, hogy elmondjon egy sor közhelyet, amit az interneten is meg lehet találni. Gyógyszert nem írhat fel, tehát elrontani sem tud semmit, nincs akkora felelősség, maximum arra jó, ha valakinek végképp nincs kivel beszélnie. Pszichiáternek lenni már más, ott gyógyszeres meg egyéb kezeléseket kell csinálni, az valóban komoly, orvosi feladat. De meghallgatni, hogy kovácsbéla depis, mert nem talál nőt, bólogatni és kiszámlázni több tízezreket nekem álommelónak tűnik.
2020. márc. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Miért megy valaki tanárnak, ápolónak, orvosnak, mérnöknek stb.? Mondjuk mert érdekli a téma, a szakma. Ha jó vagy a szakmában akkor nagyon is jól lehet vele keresni! S még "ráadásként" embereken is segítesz.
2020. márc. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát őszintén szólva, én a foglalkozások 99%-áról el sem tudom képzelni, hogy azokat élő ember hogyan vállalhatja el...
2020. márc. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!