Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az antidepresszánstól tényleg...

Az antidepresszánstól tényleg ilyen "zombi" lesz az ember, ilyen másabb?

Figyelt kérdés
2020. márc. 31. 21:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Milyen hatóanyag?
2020. márc. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Én olyat hallottam, hogy állandóan röhög meg vigyorog tőle, ha nem akarna, akkor is ez jön.
2020. márc. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Sertalin, vagy citalopram ezek a legnépszerűbbek nem tudom.

Nagy valószínűséggel ilyet kapok majd, csak tartok tőle.

Állítólag ilyen bamba nézésű lesz az ember érzéketlen üres szem mintha nem lenne lelke és nem csillog

2020. márc. 31. 22:04
 4/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem igaz.


Ezeknek az antidepresszánsoknak inkább stimuláns hatása van sok esetben. Néha nyomottság.


Nekem anno izgágaság, enyhe agresszió volt inkább.

2020. márc. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Állítólag a modern gyógyszeres terápiában a szoc fobiát már antidepivel kezelik nyugtató helyett.

Azt is hallottam H azért adnak nyugtatót az antidepi mellé az elején mert kompenzálja az antidepi rossz nemkívánatos hatásait amíg beáll.

Nekem izgatottsagra kellene és kisebb izomrangasra

2020. márc. 31. 22:11
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem ez nem igaz. Én Escitilt szedek nem lettem tőle zombi és a szertralintól se lesz senki.
2020. márc. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A sertralin,a citalopram és az escitalopram is SSRI készítmények,tehát szerotonin visszacsatolás gátlók,amelyeknek általában kissé serkentő hatásuk van.Az antidepresszansoknak alapvetően olyan hatásuk van,hogy bizonyos korlátok köze szorítják az érzelmi állapotot,tehát nem tudsz olyan mélyre lezuhanni,de nem tudsz általában olyan nagyon euforikus állapotot sem elérni.Persze ez személyenként változhat,de ez az általánosan elfogadott gondolat róluk.Ha alapból arra szorulsz,hogy gyógyszert szedj,akkor azt gondolom hogy semmiféle képpen nem fogsz érezni vele kapcsolatban ilyen negatív irányú változást.
2020. ápr. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az első pár hétben azért adnak mellé Xanaxot gyakran, mert felerősítheti a szorongást, és két -4 hétig jobban szenvedhetsz, mire szinaptikus és receptor szinten beáll az SSRI.


Meg a Xanaxnak azonnali és szignifikáns hatása van, így jobban leszel, fokozatosan csúszol be majd az SSRI hatásába.


De szerintem nem feltétlen jó a xanax mellé, mert túl jó cucc. Amikor megérzed milyen NEM szorongani, és milyen lehet egy normális ember élete, akkor nehéz lesz visszaállni.

2020. ápr. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Depisen inkább zombi az ember

Rossz kedv ürességtől szorongastol bamba az

Ember se zene se film se hírek

Csak ami fontos csak alvás közben

Jó ha nem álmodom rosszat

Minél több alvás hogy rövidebb

Legyen anál

Ssri től ég picit jobb

Persze egyén függő adolog

Üdv

2020. ápr. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nekem a nyugtató "nem jön be"..

Pár napig szedem és egyszerűen nem bírom. Jobban frusztrált leszek és csak kitágul tőle a pupillám. Frontint próbáltam idáig és medazepamot.

Mintha felerősítené a szorongást. Pontosabban a szoc fóbiát.


Nem tudom, talán kis dózisban egy jól megválasztott antidepresszáns segíthet.

Sokat olvasok róluk, vegyesek az érzéseim.

Ilyen depresszió, pesszimizmus nincs. Kiegyensúlyozott vagyok, csak egy két helyzetben szorongok, de nem fajul el a pánikig vagy ilyesmi.

2020. ápr. 1. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!