Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Emetofobia lekuzdese?

Emetofobia lekuzdese?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a problémám h rettegek a hányástól és tudom h furcsán hangzik de egyszerűen ez van és nemtudok mar vele mit kezdeni. Ez már kisgyerek köröm óta bennem van, mindig is féltem tőle, meg Szerencse h nem hányok gyakran. Annyit már el értem h a mindennapjaimat nem keseríti meg de ha esetleg hányingerem van vagy valahol látok embert hányni, vagy netán a családban valaki hányik akkor 2 napig, legalábbis amíg az illető meg nem gyógyul, remegek, nem kapok levegőt, stresszelek és nem eszek szinte semmit. Szeretnék hízni is már, már híztam 2 kg ot de most a tesóm tegnap hajnalban hányt és elég rosszul van de a víz eddig megmaradt benne. Én nagyon félek ettől az egésztől és tudom h hulyesegnek hangzik és sokan nem értik meg, de én segítséget szeretnék kérni. Ti mit szoktatok csinálni? Vagy ha valaki lekuzdotte hogyan?

Remélem megertoek lesztek és legyszi a hülyék kíméljenek!



2020. márc. 31. 23:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én is emetofóbiával küzdök, amióta az eszemet tudom. Sajnos ezen csak a pszichológus segíthet. Én nem járok, de tervezek. Ha ez viszont hatással van az étkezési szokásaidra, azt ajánlom, hogy próbáld meg, mert sok embernél okoz anorexiát a kezeletlen fóbia. Nem megijeszteni akarlak, de sajnos ez ilyen. Ha gondolod, írj privátot. Kitartást!
2020. márc. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egész éjjel nem aludtam semmit, mert azt hittem az öcsém hányni fog én ezt már nem bírom. Most is azt mondja fáj a hasa, de én nem írok vele mit csinálni, anya dolgozik én meg rettegek a hányástól,de anyám azt mondta h meg egyenlőre nem visszük orvoshoz mert a rendelő teli van ilyen olyan betegekkel és nem akarjuk össze szedni a koronát, persze ha nem múlik neki akkor elvisszuk. Remélem jobban lesz, csak valaki mondjon valami tanácsot mi segít az emetofobia lekuzdeseben? Valami tanács?
2020. ápr. 1. 09:08
 3/6 anonim ***** válasza:
A "küzdelem" hiábavaló, attól csak erősödik. szakszerű mélylélektani terápiával viszont jól gyógyítható.
2020. ápr. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Jó látni, hogy nem csak én küzdök vele ilyen súlyosan. Rám szinte mindennap rámjön ez miatt a félelem legfőképp éjszaka/hajnalban felébredek. Lett valami bajod végül? Vagy megúsztad?
2020. ápr. 3. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem vírus volt mert senki más nem kapta el szv valszeg gyomorrontas
2020. ápr. 3. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!