Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hocd-ből ki mennyi idő alatt...

Hocd-ből ki mennyi idő alatt jött ki?

Figyelt kérdés
Depressziós vagyok, most pedig valszeg hocd alakult mivel full hetero létemre folyamatosan melegségi gondolatom vannak, sokszor a hányinger is rám jön tőlük, és így most szexvágyam sincsen annyira mert folyamatosan jönnek ezek a kényszergondolatok. Vírus miatt most nem tudok pszichológushoz menni, aki szenvedett benne mennyi idő alatt jött ki?

2020. ápr. 1. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez a körkép elég gyakori,halistennek az ocd a skizofreniaval ellentétben gyógyítható,ám közel sem olyan egyszerű.Egy gyógyszer és pszichoterápiás kombinációval viszont gyorsan lehet tunetmentesiteni.Sajnos ez a karantén időszak pokol minden pszichiátriai kórképpel küzdő embernek,de mindenkinek kitartast,lesz ez jobb is.
2020. ápr. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1 köszi a válaszod! Hát igen pokol ez az egész most, főleg hogy eddig ilyen sosem volt, az a szörnyű érzés hogy egyik nap még szexvágyam is van másik nap meg félek hogy meleggé válok pedig nem is izgulok férfiakra borzalom, csak meg akarok már nyugodni és folyamatosan csak nőkre gondolni..
2020. ápr. 1. 12:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát uram sajnos ezek a kenyszergondolatok úgy működnek hogy mindig azt támadják amitől a legjobban fél az illető,ám ez pontosan azt jelenti hogy te totálisan hetero vagy,csak sajnos ezeknek a kenyszergondolatoknak pont az ember saját maga által generált félelmek a legnagyobb utőerejei.De hidd el,nincs veled semmilyen problema ilyen teren
2020. ápr. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Elhiszem, csak hát igen ilyenkor jön ki a mentális betegség hogy én elhiszem csak hát nem megy és jönnek vissza, de legalább már elkezdtem kontrollálni hogy nem metamorfózisom van a szexuális orientációmban és ezek csak bosszantó gondolatok.
2020. ápr. 1. 12:30
 5/9 anonim ***** válasza:
Tudod hogy milyen terápia a leghatékonyabb? A kitettség. Ha meleg lennél, akkor mi van? Mi változna meg? Semmi, ugyanaz az ember maradnál. Ha ezt belátod, akkor nem fogsz félni, és ha nem vagy meleg továbblépsz. Nincs ebben semmi fenyegető.
2020. ápr. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 Én tudom hogy heteroszexuális vagyok, viszont ezekről a gondolatokról nem én hanem a szorongásom tehet..
2020. ápr. 1. 18:20
 7/9 anonim ***** válasza:
Tudom, de azt kérdezem, miért félnél attól, hogy meleg vagy? Mi olyan rossz abban?
2020. ápr. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor még egyszer leírom, ezek kényszergondolatok nem én szabályozom őket, és mivel világ életemben eddig ilyenek nem voltak most pedig jöttek és tudom hogy hetero vagyok, ezért;)
2020. ápr. 2. 11:21
 9/9 anonim válasza:
Szia, ugyanez van velem is. Par hete nekem is ilyen godolataim vannak. Vilag eletemben a fiukat szerettem, de most rettegek attol hogy leszbikus vagyok, de kozben tudom hogy hetero vagyok. Borzalmas erzes, mar etvagyam sincs.
2020. máj. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!