Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől van az hogy nem érdekel...

Mitől van az hogy nem érdekel már nagyon semmi, se barátok, se párkapcsolat, se munka? Nem igénylem már annyira a barátokat sem. Sőt sokszor idegesítenek az emberek is, olyan mintha be lennék fásulva. 29/f

Figyelt kérdés
2020. ápr. 4. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Kell valami új az életedbe. Hobbi, célok, netán új ismertségek.
2020. ápr. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele. Még a saját családomat is csak tehernek érzem. Tudom, hogy szeretnek de én valahogy nem érzem ugyanezt. Mondjuk nekem barátaim nincsenek, ezért is szégyenlem magam, hogy azt a kevés embert se becsülöm eléggé, akinek fontos vagyok. De ez van semmit se tudok ellene tenni. Már nem érzek semmit senki iránt.
2020. ápr. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kell valami új az életedbe. Ha idegesítenek az emberek, lehet, hogy egy kis időre van szükséged egyedül. Keress valami hobbit, amiben lehet sikerélményed és céljaid, lehet, hogy ez visszahozná az életkedvedet. Ha ez hosszú odeje áll fenn, egy pszichológust sem árt felkeresni.
2020. ápr. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a jelenlegi környezetemben nem igazán tudok semmi olyan dolgot, ami érdekelne. Ez egy falu, társasági élet nulla. Munkalehetőség maximum gyár vagy ilyesmi. Éltem külföldön nagyvárosban, onnan haza jöttem.
2020. ápr. 6. 15:33
 5/9 anonim ***** válasza:

De hobbit attól még kereshetsz magadnak. Akár valami sport, ami érdekel, vagy valami kreatív dolog, rengeteg lehetőség van.

De egy házikedvenc beszerzése és a vele való törődés is sokat dobhat az életedben, és bizonyítottan jó hatással van a depresszióra.

2020. ápr. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom házikedvenc, például kutyával mire mennék.
2020. ápr. 8. 21:13
 7/9 anonim ***** válasza:

Felvidít, és hoz valami újat az életedbe azzal, hogy gondoskodsz róla.

Ez csak egy ötlet, de engem a legdurvább depressziós epizódjaim közben is valamennyire feldob, amikor a macskám az ölembe fekszik, és érzem, hogy mennyire ragaszkodik hozzám.

2020. ápr. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

Nekem a zongorázás, gitározás és a futás segít.


"Aki zenével indul az életbe, bearanyozza minden későbbi tevékenységét, az életnek olyan kincsét kapja ezzel, amely átsegíti sok bajon. A zene tápláló, vigasztaló elixír, és az élet szépségét, s ami benne érték, azt mind meghatványozza."

2020. júl. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom milyen féle depressziós lehetek, de engem halálra idegesítenek az élőlények, legyen az ember, állat... előbb is elűztem a macskám, annyira irritált.
2021. márc. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!