Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik, hogy ez aniatt van,...

Létezik, hogy ez aniatt van, mert elnyomom magamban a dolgokat?

Figyelt kérdés
Mióta kitört a koronavírus, végig nyugodt maradtam, meg sem érintett igazán az egész, még a hone school és az összes többi mizéria után se. Tegnap este egy emberről, akit már hónapok óta követtem több helyen, mert nekem fontos dolgokról beszélt, bebizonyosodott, hogy csaló, én pedig egész egyszerűen kiakadtam. Leginkább egy pánikrohamra hasonlított, órákon át szenvedtem, és hiába sikerült elaludnom, ma megint idegeskedésve ébredtem, ezzel a belső remegés érzettel. Régebben voltak hasonló problémáim,a pszichiátert is megjártam szorongással, így az jutott eszembe, hogy talán most jön ki rajtam az a feszültség, a azmire az elmúlt hónapokban olyan "jól" reagáltam. Ilyesmi lehetséges? Esetleg valaki érez hasonlóan?
2020. ápr. 5. 07:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze. A sok stressz nem azonnal ut ki. Tudatalatt biztos stresszelt mar teged is ez a koronamizeria, marcsak azert is, mert megvaltozott a hetkoznapi rutinod. Meg na, azert akarhogy nezzuk eleg nyomaszto ez az egesz. Nem feltetlenul a betegseg miatt, hanem, hogy minden bizonytalanna valt. Munkahelyek, anyagi biztonsag, tovabb tanulas stb...

Nekem anno ugy fogalmazott a pszichologusom, hogy az ember a stresszhelyzetben "tulel", es amikor minden lenyugodni latszik, akkor jonnek elo a problemak. Mint mikor gyerekkorban valami trauma er, akkor tulelesre koncentral az agyad, elraktarozza a negativ esemenyt, aztan evekkel kesobb eled tolja a problemat, hogy "tessek, itt van, eleg erett vagy ahhoz, hogy kepes legyel feldolgozni ezt a traumat".

2020. ápr. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Jókat írt az első válaszoló. Olyan is van, hogy a stressz kis dózisokban nem okoz kiborulást, de telik a pohár. Aztán jön valami bosszantó, és az ember kiakad. Klasszikus példái ennek a jelenségnek az ámokfutók. 20-40 évig nyelik a stresszt, meg szívnak, de nem csinálnak semmit, látszólag nyugodtak. Aztán valaki beszól nekik, kitör a vulkán, és lemészárolnak gépfegyverrel egy csomó ártatlant.
2020. ápr. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Első válaszoló, nagyon igazad van. Én egy 24 éves lány vagyok. De már belűl a démonjaim megesznek. Stressz helyzetekbe elvagyok, túlélek, de utána mindig robban, még akkor is aha amúgy jó érzem amagam :(
2020. ápr. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elso vagyok.

Igen, ismeros a helyzet. Nagyon sokszor van szorongasos rohamom a hetekben. Viszonylag elviselheto, azert megsem egy panikroham, de elegge bosszanto.

2020. ápr. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!