Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szédülhetek gyógyszerváltás...

Szédülhetek gyógyszerváltás miatt?

Figyelt kérdés
2 hónapig szedtem Trittico AC-t és 1 hónapig Paroxatot a depressziómra és az alvás zavaromra. Eleinte jól tudtam aludni, de az utóbbi napokban ezek sem segítettek, ezért a pszichiáterem Agomelatint írt fel (Valdoxan). 2 napig szedtem és semmit sem éreztem azonban tegnap délután óta folyamatosan szédülök. Lehet a gyógyszer váltás miatt? Olvastam azt is, hogy elvonási tünetek miatt szédülhetek, lehet, 2 hónap után elvonási tünetet érezni? Egyébként eddig semmit sem segített az alvásban, 4 napja szedem, lehet később fog hatni?

2020. ápr. 7. 18:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2020. ápr. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Olvasd el a gyógyszer út mutatóját .

Mellék hatások....

2020. ápr. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És szedjem tovább és várjam, hogy elmulik pár nap múlva, vagy inkább álljak le vele? A pszichiáterem nem akarom zavarni ilyen aprosaggal ebben a helyzetben, örülök ha fogad.
2020. ápr. 7. 18:54
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem az orvosnak most is az a dolga, hogy segítsen, sőt éppen most az. A szédülés lehet a melegedő időjárástól is, vérnyomás változástól is. Legyen egy kis türelmed már
2020. ápr. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekem szinte minden gyógyszer-megvonás szédüléssel járt.
2020. ápr. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves utolsó válaszoló : ezek mennyi ideig tartottak neked?

2020. ápr. 7. 21:49
 7/10 anonim ***** válasza:
Huh, meg nem mondom, annyi félét szedtem már és olyan régóta. Általában szorongásos rohamok formájában jelentkezett szédüléssel, amit én ilyenkor Xanax-félékkel igyekeztem elnyomni. De volt olyan is, amikor napokig (majdnem hetekig) volt enyhe, de nagyon kellemetlen szédülés, el is mentem orvoshoz, elküldtek röntgenre, kaptam elektroterápiát, bár valószínűleg felesleges volt, mert minden bizonnyal gyógyszer-megvonás okozta (antipszichotikum). Ezért az lett a vége, hogy inkább tovább szedtem, azóta sem merem megkockáztatni, hogy abbahagyjam.
2020. ápr. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Pontosan ez van nekem is, enyhe de nagyon kellemetlen szédülés. 15-ére van időpontom a pszichiáteremhez, ha addig nem múlik el, beszélek majd vele erről is. Köszönöm a választ, jó egészséget.
2020. ápr. 7. 22:16
 9/10 anonim ***** válasza:
Neked is!
2020. ápr. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Elvonási tünet, el fog múlni, nehéz időszak, de ennek is vége lesz egyszer. Valdoxant nem ajánlom, extrém hízást okozott nálam...
2020. máj. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!