Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak helyzetek amikor...

Vannak helyzetek amikor konnyebben ram tor a szorongas, panik. Miert van ez?

Figyelt kérdés
Otthon akarhogy probalom kiprovokalni, nem sikerul. Jo persze, ha leulok egy horrorfilmet nezni akkor biztosan sikerulne... De alap esetben nem. Most itt ulok a munkahelyen, es csak ezen jar az eszem, erzem is, hogy barmelyik pillanatban be tudnek panikolni a semmin, szorongok, furan vagyok, erzekeny vagyok minden kulso ingerre. Akkor is ez van, amikor atjonnek tobben hozzank. Koncert, mozi ugyanez. De ha otthon vagyok es csak fekszek, semmi bajom meg akarva se. Mi lehet ennek az oka? Hogy tudnam azt az allapotot elerni,m mashol, amit otthon? Mashol miert agyalok allandoan azon, hogy mikor leszek rosszul? A figyelemeltereles ideig-oraig segit, most jelen helyzetben nem vagyok elhavazva munkaval. Foleg tenyleg akkor jon elo, amikor tarsasagban egyedul vagyok, nem beszelgetek, van idom ezeken a hulyesegeken agyalni.
2020. ápr. 8. 08:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát NE próbáld kiprovokálni otthon sem, és a munkában is inkább arra koncentrálj, hogy eltereld a figyelmedet, semmint belelovald magad!

Nekem is volt ilyen problémám, de leküzdöttem. Meg lehet tenni, még ha - hidd el, tudom - nagyon nem is könnyű. Egyébként pont a munkában lenne könnyebb a dolgodra koncentrálni, és nem a problémán agyalni.

Ezen tudatosan kell dolgozni, de pont fordítva, mint ahogy te csinálod.

Egyébként teljesen természetes egy ideig, hogy a pánikroham után az ember attól fél, hogy visszajön a pánik, és sokszor emiatt jön, tehát ez egy ördögi kör. Ebből kell kimászni.

NEM fogsz pánikolni, mert nincs okod rá. Ezt kell mondani magadnak, aztán meg egész egyszerűen mással foglalkozni.

Ha pedig érzed, hogy kezdődne egy ilyen roham, akkor az alábbiakat javaslom:

- mély levegő, bent tart és LASSAN kifúj. Ezt ötször. Közben NEM hergeled magad.

- elkezdesz visszafele számolni száztól, kettesével, lehetőleg idegen nyelven. 80-nál már semmi bajod nem lesz

- legyen nálad mindig üdítő (cukros), és ilyen kortyolj bele. Lehetőleg hideg vagy legalább hűvös legyen

- ha van lehetőséged, most meg a kezed/arcod hideg vízzel, vagy ha nincs ilyen, akkor nyomd az arcodhoz a hideg/hűvös üveged

- mondj magadban zeneszöveget, képzelj el egy klipet/filmjelenetet/könyvrészletet, bármit, amit szeretsz, és amit magad elé tudsz idézni.

Ezek használnak, a kezdődő roham elmegy, és amint rájössz, hogy te utalod, már félni sem kell majd tőle!

2020. ápr. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

*most meg

*uralod.


Nem tudok írni. :D

2020. ápr. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
MOSD - oké, ez a telefonomnak nem megy. :D
2020. ápr. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Fejben is olyan erzes, mintha nem tudnam iranyitani, amikor ramtor. Persze minel jobban megijedek annal rosszabb. Panikrohamom mar evek ota nem volt, csak eros szorongasos van. Ha beleesek ebbe az allapotba, akkor olyan mintha barmi ki tudna valtani, meg az is, ha a tekergetem a facebookot, vagy ha a palackos vizemrol a tollamra nezek. Egyebkent irodaban dolgozok, bankban, raadasul gyakornokkent, igy meg kevesebb feladatom van, a jarvany miatt meg meg a szokasosnal is kevesebb. Harman vagyunk bent az irodaban, mindenki mas home-officeban, ez is nagy valtozas volt. Igy van idom a hulyesegekre. Pedig nem akarok ra gondolni, mert tudom, hogy nekem rossz, de megis bevillan a gondolat a semmibol.
2020. ápr. 8. 09:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze, hogy olyan érzés, mintha nem tudnád irányítani, ennek ez a lényege, ettől ilyen rossz. Hatalmába kerít.

De ez csak illúzió, mert igenis irányítható.

2020. ápr. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!