Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Frontin (xanax) helyett...

Vsop99 kérdése:

Frontin (xanax) helyett melyik a legjobb megoldás altatónak?

Figyelt kérdés
Kb. 10 éve fordítva élem a mindennapjaimat. Általában éjjel 1-2 körül alszom el és 10-11 fele kelek. Azonban az elmúlt 1 évben ez még durvább lett és hajnal 5-6 előtt nem tudok elaludni. Az alvás mennyiségével nincs probléma, ha tehetném délután 4-ig aludnék(de erőszakkal felkelek minden nap 11-kor. :D)Próbálkoztam mindennel, volt hogy nem aludtam 1 napig, tényleg mindent bevetettem (természetes nyugtatók, gyógyteák, testmozgás, jóga, relaxáció) sikertelenül. Általában alvás előtt 0.75 - 1mg xanaxot szedek mostanában. Szorongásra is szedem, de napközben max. heti 1-2x) Tudom, hogy ez hülyeség ezért szeretnék altatót kipróbálni, viszont maximum 2-3 hétig szedném hátha helyrehozná a bioritmusomat. Eddig a zaleplont néztem, esetleg tud valaki jobbat ami nem annyira addiktív? 30/F kötetlen munkaidővel - kérlek ne kövezzetek meg. ;)

2020. ápr. 10. 00:38
 1/9 anonim ***** válasza:

1 mg xanax engem kiüt alvásig.

Az altatók sokkal durvábbak szerintem és még zombi is leszel tőle.


2 hét esti xanaxtól nem fogsz rászokni. Zaleplon is benzodiazepin receptorokon hat.


...

Én maradnék 2 hét xanaxnál este 1 mg és ennyi. Alszol 12-kor. Másnapra nem leszel zombi.


Emellett sportolj vmi és 11-kor már próbálj lenyugodni, semmi monitor.

2020. ápr. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1.-nek: Először is köszi! Másodszor pedig sajnos a heti 2x az csak napközben van (0.25), az alváshoz már kell a 0.75-1mg, nélküle nem igazán megy. Én azt olvastam, hogy éppen a Xanaxtól leszek másnap is zombi(amit érzek is) ezért szeretnék altatóra átállni. A sport az megy, napi 2x. :) Sajna, mint mondtam annyira át van állva a szervezetem hogy ez gyógyszer nélkül nem fog menni. Utoljára kb. 15 évesen aludtam el 11 körül... Gáz, de ez van.
2020. ápr. 10. 00:50
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem van egy kutató orvos kollégám, ő éjszakai bagoly. Hasonló mint te... éjjel dolgozik és délig alszik. Laborba csak délután jön be.


Semmi se segít neki kb.


Kértem egyszer írjon altatót, azt mondta ne szivassam magam vele. Ö mindent kipróbált és durván atomzombi tőleg másnap.


A Xanax sztem 0.5 mg is jó már, de attól tuti nincs zombiság, sztem csak beképzeled. Max reggel. Ezek hamar kiürülnek. 6 óra után már pl.


Szóval nem írt altatót. Háziorvos se írt...


És emellett van egy kollégalány, ö súlyos álmatlanságban szenved, 4-5kor alszik el.

Ő is azt mondta altatókat nem ajánlja mert bezombul a Xanaxhoz képest.


Szóval fene tudja, a hipnotikumok szerintem mind sokkal jobban odavernek egy 2 hetes xanaxnál.

2020. ápr. 10. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sok az 1.mg xanax este. Ettől simán nagyon fáradt lehetsz másnap. Valinda elég jó alvás előtt, és ez gyógynövény alapú. Vagy Valeriana. Nekem régen alvás előtt egy fél atarax nevű gyógyszert írtak. Atarax előnye, hogy nem vagy fáradt másnap, és nem lehet hozzá szokni. Vagy a dormicum tabletta, de az már végső esetben, mert az altató.
2020. ápr. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Minden gyógyszerhez, még a növényihez is hozzá lehet szokni, és ezek hosszú távon nem segítik, hanem rombolják az alvàst. Megoldást nem tudok sajnos, csak a gyógyszerekhez értek.
2020. ápr. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Óvatosan ezekkel a cuccokkal, mert egyre több fog kelleni ugyanahhoz a hatáshoz. Nem kéne rágörcsölnöd, attól csak kevésbé fog menni. Próbálj esetleg könyvet!! olvasni az ágyban, az engem rendesen elálmosít.
2020. ápr. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem kötött munakidőm lett. Mióta 6 kor kelek most a home officeban is felkelek magamtól 7körül. Pedig régen én is bírtam hajnalig és másnap delig aludtam. Szokás kérdése. Egyebként a 100tól visszafelé számolás és az izmok ellzítása ami segíteni szokott.
2020. ápr. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Zopigen 0.75 mg
2020. ápr. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocs 7.5 mg
2020. ápr. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!