Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az oka annak, hogy mindig...

Mi az oka annak, hogy mindig magamat hibáztatom?

Figyelt kérdés

Akárhányszor valami rosszul sikerül, az első gondolatom az, hogy valamit biztosan én rontottam el.

Ha a közelemben az emberek nevetni kezdenek, úgy érzem, rajtam nevetnek.

Amikor valaki (akár barát, akár idegen) nem ír vissza, úgy érzem, haragszik rám. Ekkor azon kezdek el gondolkodni, hogy mi rosszat tehettem, vagy mi lehet velem a baj.


Persze miután logikusan végiggondolom, belátom, hogy csak túlreagálom a dolgokat. De ez azért mégsem "igazi" megoldás a problémára.


Természetesen el fogok ezzel menni pszichológushoz, de addig is örülnék mások véleményének. Köszönöm előre is!



2020. ápr. 11. 12:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Velem is ez van . Mondjuk én évek óta depressziós vagyok,és egyébként autista szóval valószínű,hogy sokmindent félreértek és alapvetően értéktelennek tartom magam .

Nem mondom,hogy nálad is ez van,de szerintem az önbizalmaddal lehetnek problémák

2020. ápr. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ki tud ez alakulni úgy, ha például gyerekkorodban téged hibáztattak mindenért, vagy ha ok nélkül, hirtelen sokszor leteremtettek, vagy csúfoltak, piszkáltak. :-( Ennek hatására is kialakulhat egy olyan, amikor az ember azzal foglalkozik: mit gondolnak, gondolhatnak róla mások, sőt, még el is képzel szituációkat, "mit gondolnak róla" "mit beszélnek róla". Ezektől a gondolatoktól pedig rosszul érzi magát. Azt kell tudatosítani, amit észre is veszel, hogy ezek csak a gondolataid, nem a valóság. Azt is el kell fogadnod, hogy ha valaki haragszik, vagy helytelenít, esetleg rosszindulatú. Sajnos olyanok is vannak, akik bármiféle ok nélkül bántják a másikat.

Keress rá erre és olvasgasd:

Szociális fóbia - Index Fórum

2020. ápr. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!