Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lelki állapot mennyire befolyá...

Lelki állapot mennyire befolyásolja a teherbeesést? Mit tegyek, hogy ne minden gondolatom a baba körül forogjon? Magamat hibáztatom amiért nem vagyok egészséges és nem sikerül a baba!

Figyelt kérdés
2013. szept. 11. 07:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon befolyásolja. Amikor nekünk összejött nevetgèltünk, vidámak voltunk, játékosak.Nem mondom, hogy eszünkben sem volt a baba, de nagyon viccesek, murisak voltunk. Elengedtük magunkat. Szerintem ez kell a hétköznapokban is.Örülni kell és hálát adni ,hogy van egy párod aki minden nehézség ellenére szeret és velef vsn, akivel jót, rosszat átéltetek.Ne valaminek a hiányán járjon az eszed a hanem azon ami van.Mert csak a vanból születik valami.
2013. szept. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon nagyon kihat a lelki állapot a nemzésre. Valahol olvastam, de sajnos már nem emlékszem hol, de itt neten valahol, hogy ha ideges, stressze, feszült vagy az agy olyan hormont termel, hogy ezzel a stressz helyzettel meg tudj küzdeni és már nincs kapacitása arra, hogy olyan hormont termeljen ami a sikeres baba nemzést teszi lehetővé. Még a menstruációra is kihat a lelki állapot/stressz/feszültség késik a mensi, kevesebb ideig tart a mensi stb. Nem szabad stresszelni, könnyű ezt mondani! De tényleg így van. Nem tudom mi a probléma, de azért mert az orvosok azt mondták nehezen lehet gyereked az még semmit semmit sem jelent. Két barátnőm is van akik ellen példák. Egyiknek vakbél műtét után gyulladás jött létre és az egyik petefészke teljesen elhalt. A másik barátnőmnek pedig mind a két petefészke rendkívül alul működik és kizárt, hogy természetes úton legyen gyermeke. Hát ehhez képest utóbbinak 2 hónap alatt jött a babája és már 3 éves, az elsőnek pedig 7 hónap alatt jött össze a babája. Természetesen ha van a problémádra kezelési mód akkor kezeltessed, de nem szabad csüggedni, mert előbb utóbb biztosan jönni fog a baba. Próbáld magad lefoglalni, találj ki valamit ami lefoglal teljes mértékben. Kezd el nyelvet tanulni, határozd el hogy xy író össze könyvét kiolvasod, tanulj meg varrni stb. Valami ami lefoglalja a gondolatidat. Nekünk ez vált be 2 hónap múlva jött is a baba.
2013. szept. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyon. Mi egy evig probalkoztunk, masodik felevben mar vizsgaltattam magam. Vegul egyszerre tobb baj is kiderult: pm-alulmukodes (ez gatolhatta a fogamzast) + mehnyakrak. Az utobbi rendesen elintezett lelkileg. Jott a mutet, utana 3 honap babaprojekttilalom, ekozben elkezdtem a pm-gyogyszert is szedni. 3 honap alatt probaltam elvezni az eletet - hiszen most a projekt ugy is felreteve - sikerult is megtalalnom benne a szepseget: elveztem a munkam, sportolni jartam, szerelem-szex a parommal, kikapcsolodasok... Egyszerre kaptam meg a 3 honapos kontroll eredmenyeket, minden tokeletes lett, tudtam, h most akkor minden testi akadalyom elharult. Ez is adott egy lelki lokest + tovabbra is elvezettel tettem a hetkoznapi dolgaim, a vedekezest pedig abbahagytuk. Az elso honap sikeres volt, es kozben vegig tudtam, h igy is lesz. Meg gondoltam is magamban: "most annyira jol vagyok es boldog minden szinten, ebben a honapban tutira terhes leszek, pedig akar meg szivesen elveznem is igy meg egy-ket honapot az eletet". A megerzesem tokeletes volt, a teszt csikos lett, es az eletmodomnak az atlagosnal is hamarabb bucsut inthettem, az 5. hettol fekudnom kellett... Persze nyilvan nem banom.

Szoval szerintem, vizsgaltasd ki magad, ha tenyleg van valami akkor azt helyrehozzatok, kozben kicsit vesd bele magad valami elvezvezetes tevekenysegbe! Sok sikert!

2013. szept. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!