Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mintha álmodnék ébren. Mitől...

M.renato kérdése:

Mintha álmodnék ébren. Mitől van ez?

Figyelt kérdés
Régóta van ez de, az utóbbi időbe már nap közbe is előjön. Olyan mintha egy kapcsoló átkapcsolna és mindent távolról látnék, vagy mintha megnőne körülöttem a szoba. Nehéz szavakba önteni de ez már kis koromban is volt de csak alvás előtt jött elő.

#álom #közérzet #furán látok
2020. ápr. 15. 18:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha a környezetedet látod furcsán megváltozottnak akkor derealizáció (DR) a neve, ha pedig magadat érzékeled furcsán idegennek az meg a deperszonalizáció (DP). A kettő együtt vagy külön-külön is lehet, de akár váltakozva is. Lényegében érzékcsalódás, az agy trükkje. Rendkívül szar, de teljesen veszélytelen. Okozhatja alkohol, drogok, gyógyszerek, kialvatlanság, szorongás, depresszió, pánik, hormonális problémák.

Most nem írok le mindent, ha kérdésed van, írkj privátba, ott válaszolok.

2020. ápr. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem nyugtatótól ("enyhe" Valeriána) volt ilyen érzésem. Feküdtem a kádban, mint egy zombi és olyan kívülállónak éreztem magam és olyan valótlannak tűnt a valóság. Mintha elvesztettem volna saját magamat. Szerencsére csak a gyógyszer hatása volt, túladagoltam akaratomon kívül, mert tudtomon kívül rászoktam és már nem hatott, emiatt bevettem 6-ot néhány óra leforgása alatt. Nem tudtam, hogy gond lehet belőle, azt hittem, csak gyógynövény. Utána rosszul lettem, meg egy hétig nem tudtam kikelni az ágyból, remegtem egész testemben, jött ez a zombi állapot, ami olyankor javult, ha bedobtam egy-két Valeriánát, köztes időben elvonási tüneteket produkáltam. Azóta köszönöm szépen, messzire kerülöm a nyugtatókat.
2020. ápr. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem ezt nevezik "Alíz csodaországban" szindrómának? Viccesen hangzik, de hidd el nem viccnek irtam. Keres rá gugliban.
2020. ápr. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!