Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyre jobban félek mindentől....

Egyre jobban félek mindentől. Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy egyre jobban félek a "külvilágtól". Régen egyáltalán nem volt ez így, sőt kifejezetten bátornak tartottam magam, most meg ha bármikor utcán voltam, féltem, hogy belém kötnek, hogy bajom esik stb. Elég sok rossz hírt olvastam, késeléstől kezdve, rablásokon át az egyszerű random emberbe kötésekig. Sajnos az utóbbi egész gyakran esett meg velem, vagy voltam tanúja. Már minden embert, aki kicsit is gyanúsabb az én szememben, azt minél távolabbra elkerülöm, de leginkább nem megyek egyedül sehova.

A másik nagy félelmem az autóban utazás. Egyszer volt egy karambol, amikor a szembe sávba átjött valami alak, - aki utólag kiderült, hogy valami szer hatása alatt volt - és már nem tudtuk elkerülni, belénk jött. A kocsinak annyi volt, mi kisebb sérülésekkel megúsztuk, de azóta folyamatosan hasonló esetek bekövetkezésétől félek. A fejemben rendesen le is pörögnek az események, a szívem meg hevesebben ver. Annyira élénken képzeli el az agyam ezt is, meg azt is, hogy valahol valaki belém köt és bajom eshet.

Szörnyű így élni, sőt nem is lehet.

Holnap is lenne egy 2 órás autó út, én meg már most ezen parázok, hogy mi történik majd. Bárkinek mondom ezeket, semmibe veszi, de nem érzik azt a félelmet, ami jelenleg minden téren van bennem.


Kihez tudnék ezzel fordulni és hogyan lehetne ezen változtatni?



2020. ápr. 15. 22:05
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
#Maradjotthon. Hova akarsz te 2 órás autó úttal menni? Kijárási korlátozás van.
2020. ápr. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az indulas elott vezesd le a feszultseget. Csinalj 30 negyutemu fekvotamaszt, menj el futni, biciklizni. Igy annyira nem kesz intenziv a szorongasod. Illetve jo lenne pszichologus segitseget kerni a trauma feldolgozasaban, mert egyedul lehet lassan birkoznal meg vele.
2020. ápr. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1. Én lennék a legboldogabb, ha itthon maradhatnék. Nem szórakozásból kell menjek.

2. válaszoló. Elég sokat szoktam mozogni, bár konkrétan ilyenek előtt még nem nem próbáltam, meglátjuk. Egyébként egyedül nemhogy lassan, de úgy érzem sehogy sem dolgozom fel, sőt csak rosszabbodik. Kb pont 1 éve volt a baleset.

2020. ápr. 15. 22:24
 4/9 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy napi több százezer autó fordul meg az utakon, mennyi esélye van hogy pont a te eseted ismétlődik meg? Nekem az ilyen mérlegelések szoktak segíteni.
2020. ápr. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo&t=518s


Ugyanabban a sorozatban a megoldásról is szó esik.

2020. ápr. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Na, hogy ment?
2020. ápr. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Végül "szerencsére" elég rosszul lettem, ami elegendő ok volt ennek kihagyására. Szerintem annyira túl stresszeltem, hogy attól lettem rosszul
2020. ápr. 16. 20:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Hogy vagy most, kérdező?
2023. jan. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Azóta sem javult ez a helyzet, de vicces módon fejben néha romantizálom, hogy a belvárosban sétálok egyik pontból a másikba. Pedig a valóságban konkrétan kerülöm majdnem egész Pestet, ott leginkább autóval járok, ha lehet. De továbbra is megmaradt ez a félelmem az emberektől és a lehetséges veszélyforrásoktól. Azóta máshol élek és ez talán egy kicsit javított ezen az egészen, mert ez a környék sokkal barátságosabb.


Az autós téma.. hát. Azóta volt még egy karambolom, ahol nem adta meg az elsőbbséget és lazán belém jött, szóval nem segített a helyzeten.:D

De inkább úgy állok már hozzá, hogy nem érdekel, max megint balesetem lesz, úgy tűnik vonzom úgyis. Plusz a jogosítványt megcsináltam, ez sokat oldott a félelmeimen.

2023. febr. 7. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!