Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 22 hónap korkülönbség? A...

22 hónap korkülönbség? A második babával miért félek jobban mindentől? Az elsőnél minden természetes volt és valamiért félek, hogy másodjára nem adatik meg ez a csoda?

Figyelt kérdés
2011. jan. 3. 11:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

szintúgy


:)

22hónap lesz még csak 6 hetes vagyok, de rettegek most mindentől.

Elsővel halál nyugodt voltam, most meg pánikolok mindenne mi hogy lesz, hogy oldom meg, apára mi jut?Magamra mégennyi sem .....


ááá

nehéz lesz

2011. jan. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Tervezett baba mindkettő, az elsőre több, mint 6 hónapot vártunk, második elsőre jött.

Nagyobbik kismanó nemrég hisztikorszakba lépett emiatt is félek, hogyan lesz.

2011. jan. 3. 11:42
 3/12 A kérdező kommentje:

Szia!


Szerintem te írtad, hogy megmondd -e apának kari előtt.

Én megmondtam mikor teszteltem. Karácsonykor meg a családnak.Mindenkinek csodás karácsonya lett.Mikor mondtad el?BUÉK

Sok boldogságot nektek:)

2011. jan. 3. 11:45
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem jövő héten lesz kicsi 22 hós, de ha most születne még egy hát..

nekem még ő is kicsi.

2011. jan. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

na igen

elmondtuk a szülőknek is de mi csak halkan örülünk:)

Figyi együtt nőnek fel ,tök jó lesz

csak az eleje nehéz

2011. jan. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem 21 és fél hónap van közöttük. Hát az elején nem volt annyira vészes, amig a pici, pici volt. Olyan 4-8 hónapos kora között nehéz volt mert a pici nem volt hajlandó ellenni egyedül a naggyal nem tudtam úgy játszani. Sokszor ordított szegény a járókában, dehát egyszerűen nem tudtam szétszakadni, meg a házimunkát is elvégezni.

Mióta mászik, azóta sokkal jobb a helyzet, jobban elfoglalja magát. Most lesz a pici 1 éves, és már nagyon édesen eljátszanak együtt.

2011. jan. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A szétszakadásra" a járókűnál sokkal jobb megoldást jelenthet egy hordozókendő:

[link]

[link] Nekem bevált a fiammal, és már alig várom, hogy a kistestvérét is hordozhassam.


Nálunk csak 16 hónap lesz a babák között, kicsit gyorsan érkezett a Tesó, és félek én is, de mások is meg tudták oldani, biztosan nekem is menni fog. Az eleje nehéz lesz, de utána meg nagyon jó, hogy összenőnek, el tudnak egymással játszani.

2011. jan. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

22 hó különbség van a gyerekeim között. A kicsi 2 hónapos.

Semmi gond nincs, bár szerencsém van, mindkettő nagyon jó alvó gyerek.

Én is azt hittem, hogy semmire nem lesz időm, de van: tornázok, vásárolunk, takarítunk, főzünk, apázunk is, és még itt is ülök a gép előtt, jah és kb 9-10 órát alszom egy éjjel felébredés nélkül.

És még agymosó tévéműsorokra is van időm. Nem tudom, hogy csinálom :)

Mázlim van: extranyugisak a babáim :)

2011. jan. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

hát, mit értesz az alatt, hogy "természetes volt"? könnyű volt bánni vele, nem volt sírós, tehát kompetens anyának érezted magad? és félsz hogy esetleg a második sírós lesz stb? mert ez benne van a pakliban, nincs rá garancia, hogy milyen lesz a baba. így vagy úgy, tutira nem lesz könnyű, mert a nagy mellett ott lesz még a másik kicsi is. 2 évesen iszonyú dacban vannak....ami most van, az még kismiska hozzá képest. aztán még ha féltékeny is lesz a nagy.....

na sztem ilyenekre ne gondolj! ne stresszeld magad jó előre, mert mire odakerülsz hogy megszületik a baba, tizsta idegroncs leszel. próbáld meg a jó oldaláról nézni: megint lesz kisbabád, ami tök jó dolog, a nagynak lesz testvére, ami szintén csak az előnyére válik, megtanulja, mi az hogy önzetlenség, hogy nem ő a világ középpontja (persze ő marad továbbra is, csak ezután két középpont lesz:)), és nem utolsósorban egy-két év és nagyon jól el fognak játszani együtt! az eleje biztosan húzós lesz. de kibírod majd, mert eddig még mindenki kibírta. én amúgy úgy terveztem, hogy 2 év lesz a különbség, de nem jött össze, ilyen olyan okok miatt, de most utólag már nem bánom, hogy 2 év és 8 hónap lesz, mert jelenleg a 2 éves kislányom elég kiakaasztó...remélem, majd mire oda kerülünk, kicsit finomodni fog.

sok szerencsét a második babával! :))

2 éves kislány és 6 hetes icipici magzat édesanyja

2011. jan. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Igazából nem is a szülés utántól félek, hanem attól, hogy valami gond lesz a terhesség alatt.

Iszonyat lelkiismeretfurdalásom van, mert több kiakasztó éjszaka után úgy gondoltam, hogy várni kellene még inkább ezzel, és ha nem jött össze akkor majd későbbb, erre teszteltem aznap reggel+-at aminek persze nagyon örültem, de lelkiismeretfurdalásom is van amiatt amit az éjjel gondoltam.

Remélem azért valamennyire érthető voltam.

Már nagyon várom, a lányom alapjában nagyon jó baba, napi 2x alszik még és az éjjeleket is többször átaludja, mint nem.

2011. jan. 3. 16:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!