Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Éjszakai pánikroham?

Éjszakai pánikroham?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos azt már rég tudom magamról, hogy hajlamos vagyok a szorongásra, túlgondolásra..

Voltak hullámvölgyeim, volt hogy évekig nagyon magabiztos voltam, pozitívan gondolkoztam. 2 éve gyökerestől megváltozott az életem (hosszú, folyamatos, nagy változásokon és csalódásokon mentem keresztül) szóval vissza köszönt a régi szorongás és pánikok random. Egy erős támaszom volt végig mellettem, aki mai napig velem van: barátom. Most már úgy éreztem regenerálódom lassan a dolgokból, begyógyulnak a hegek, beleszokom az új hétköznapokba, erre itt van a karanténosdi örülünk neki ugye mindannyian :D


Próbálom pozitívan felfogni, lekopogom pánikrohamom régen volt, de van rajtam időnként egy huzamos "tompaság" nem tudom jobban leírni (fáradtság, kedvetlenség). Edzéssel igyekszem kompenzálni, zene, jóga stb. és igazából elég jól alakulok sulival, munkával is, haza tudtam utazni, mégis elkap az érzés.. Megvisel, hogy nem tudok találkozni párommal. És olyan, mintha ezt főleg éjszaka élném meg.


Heti 1-2 alkalommal tör rám éjszaka ez a "felriadás", alig tudom leírni mit érzek, de irreális félelem jön rám, fel kell fognom hogy hahó ébren vagyok és lélegezzek nyugodtan, nehéz fellélegezni. Ilyenkor egyből a vízért nyúlok az asztalomon. Na most, ha párommal alszom soha(!) nincs ilyenem. Egyszer sem volt. Mikor albérletemben is aludtam nélküle volt, hogy arra ébredtem, ver a víz és majd kiugrik a szívem. Mindig meg is említi ha vele vagyok fél percen belül már alszom is mint a kisangyal és fel nem lehetne kelteni. De ilyenem jó ideje nem volt, most jött ki újra. Volt már köztetek valakinek ilyenben része? Ez lehet éjszakai pánikroham? Ti mit tesztek ilyenkor, mi segít lefekvés előtt? (gondolkozom újra a citromfű teán)


Köszi a válaszokat!



2020. ápr. 16. 22:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Elegge panikrohamnak hangzik. Citromfu tea az jo otlet. Nem volt gyerekkorodban valami trauma azzal kapcsolatosan, hogy egyedul hagytak valahol? Nem volt sokat magadban?
2020. ápr. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Egyetlen dolog van amire emlékszem gyerekkoromból és ami megijesztett így mélyebben.

Mikor kicsi voltam előfordult, hogy leesett a cukrom. (Vékony alkat vagyok, gyors anyagcserével ez sajnos örökletes a családban) és kiskoromban ez könnyen megesett ha úgy elvoltam, alig ettem. Na de ha pici az ember nem tudja ez mitől van ugye, megijesztett a remegés, gyengeség érzés, stb. anyum persze egyből mindig tudta, adott egy csokit/cukorkát mindig hogy figyeljek oda, majd persze rendes ételt is és jobb is lett. De egyszer volt hogy csak bátyám volt itthon ezért áthívta nagynéném aki közel lakik. Na ő meg elég hipochonder természet :D persze csokizott ő is, de mint gyereket megijesztett a reakciója. Mondják, hogy ilyenkor nem szabad megijeszteni gyereket, ha rosszul van. Olyanokkal jött nekem utána hogy ugye azóta nem voltam rosszul? Ugye szólok? Ne legyek ám akkor egyedül! Nna és innen indult a lavina régen.. Volt hogy ez oéyan erős volt bennem, hogy saját helyemen belül pokol volt az egyedül való közlekedés, direkt "szoktattak" hozzá szüleim/családom és aztán belerázódtam, ritkább lett ez a dolog. Volt hogy még akkor jött rám ilyen, mikor veszekedtek körülöttem felnőttek (nálunk nem volt gyakori, de volt ahol tanúja voltam) és hop be is kapcsolta. Tehát ilyesmire tudnék gondolni.

2020. ápr. 17. 10:22
 3/10 anonim ***** válasza:
Siman lehet, hogy ez all a hatterben, sot tobb, mint valoszinu. Ha nem tudsz rajta tullendulni, segithet egy pszichologus ennek az atertekeleseben, feldolgozasaban. A kognitiv viselkedesterapia szerintem nagyon jol bevalna neked, hogy az egyedulletet tobbe ne a rosszullettel kapcsold ossze.
2020. ápr. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
orbáncfű
2020. ápr. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én olyan helyzetben voltam hogy felriadtam, le vert a víz télen a -10 fokba kimentem alsó nadrágba olyan rosszul voltam, alig kaptam levegőt szomjas voltam meg ilyenek....Aztán mamám hozott 1 liter szilva alma pálinkát, esténként 2 felest le gurítottam és elmúlt, azóta se jött elő, huhh nagyon rossz érzés volt. :D
2020. máj. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
előző voltam, szilvát és alma páleszt bocsi.:D
2020. máj. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#5 na igen, ez az az érzés amit leírtál. Én most lekopogom, de azóta nem nagyon volt éjjel így ilyenem, igyekszem kevesebbet stresszelni, kimenni napközben friss levegőre, lefoglalni magam, mozogni stb. és persze az is megnyugtat többen is vannak/voltak így még..

Én nem is gondoltam, hogy a szorongás/pánik tényleg ennyire népbetegség már. Édesapám is mindig a házipálinkát mondogatja :D

2020. máj. 8. 20:53
 8/10 anonim ***** válasza:
Pálinkás csávó vagyok.:D Egyébként a semmiből jött, és el is tűnt, azóta 1x2 jött elő, de hogy miért...:D Fogalmam sincs.
2020. máj. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nincs valami stressz az életedben, ami kijöhet rajtad este?
2020. máj. 10. 19:40
 10/10 anonim ***** válasza:
Olyan egetrengető esemény nem volt soha, ilyen apró cseprő hétköznapi gondok, bár az is igaz hogy mindenki másképp reagálja le a stresszt, mondjuk én birkatürelmű ember vagyok, és nagyon ritkán pattan el az a bizonyos húr, lehet pont ezek az elfolytott dolgok törtek rám éjszaka..
2020. máj. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!