Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem múló feszültségérzés. Mit...

Nem múló feszültségérzés. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Próbálkozok már lassan mindennel, de egyszerűen képtelen vagyok tartósan kiűzni magamból a feszültséget, ami egy hónapja, amióta az egész életem felborult a rohadt vírusnak köszönhetően, bennem van. Edzek, rajzolok, besegítek a házimunkába, csinálom a távoktatást, mindent...és nem. Ismét maxon pörög bennem a szorongáslemez, és lassan kezd nehezen elviselhetővé válni. Alvászavaraim vannak, hol így alszok, hol úgy, állandóan fáradt vagyok még akkor is, ha időben fekszem le... A napi 8 órás alvásigényem 9,5-10-re váltott. Hiába frusztrál, nehezen megy a felkelés...pokolian érzem magam. Hasonló helyzetben lévők: nektek mi az, ami használt? Mit lehetne még ilyenkor tenni?

#szorongás #feszültség #depresszív érzések
2020. ápr. 21. 01:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Emberekkel beszélsz interneten?
2020. ápr. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem hetvegen volt a melypont. Nagyon szorongo tipus vagyok, szimpla gondolatokkal is elocsalogatom a rosszulletet. Kenyszeresen a panikrohamokra gondolok, es megijedek. Ez elvette az eletkedvemet, 2 napra magamba zuhantam, csak fekudtem egesz nap. Aztan felmergeltem magam, es elkezdtem edzeni. Hogy marpedig en akkor is jokedvu leszek. Jobban is ereztem magam. Latom te edzel. Van valami haziallatod esetleg? En ilyenkor "elokapom" a nyuszimat vagy kimegyek a kutyahoz es rogton jobb kedvem lesz. Az allatok annyi szrt kepesek leszivni az emberrol, hogy hihetetlen. B vitamin+magnezium meg ami ad egy kis loketet, plusz a citromfu tea. Nekem a szorongas egyelore atfordult egy furcsa izgatottsagga. Olvass vagy kezdj el valami sorozatot. Sajnos mindenkit megvisel ez a helyzet, aki erzekenyebb annak meg megrosszabb. :(
2020. ápr. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a javaslatokat és a videót! Igyekszem megfogadni, amit csak tudok.

Emberekkel beszélek interneten, a párommal és az egyik barátnőmmel, de háziállatom sajnos nincs. Így jobb híján (tudom, viccesen hangzik) egy plüssállatot szoktam babusgatni, ha nagyon bepörögnek bennem a dolgok.

A videót pedig meg fogom nézni mindenképp! Nagyon hasznosnak tűnik. Mindenesetre, odáig már eljutottam, hogy kell a magnézium, szóval folytatom a vitaminokkal való felturbózásomat, hátha :)

Amúgy én is elég érzékeny vagyok alapból, minden változást nagyon mélyen élek meg és nehezen emésztek meg.

2020. ápr. 21. 10:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Az a baj h a vitamin onmagaban nem eleg a toronyba kell rendbe tenni a dolgokat jo mindenesetre olvasni h sokan vunk ezzel igy mostanaban😕🙁pedig en egy eros embernek erzem magam aki semmitol nem fel a nathat meg sem erzem orvos mindig mondom akkor fog latni ha szulok max fajdalmakat birom mar ha van szal marhara nem vok parás 10 eve olyan allergias reakciot kaptam h 2 hetre benttartottak a SOTEN orvosok se tudtak mi a baj eloszor rohogve fekudtem vegig a 2 hetet akkor mar amikor fekudtem😀kanullel rohangaltam a szomszed boltba a noverek ki akartak a koribol dobni h mi ez az aktivitas szal ennyire nem erdekelt a dolog. Ez viszont megijesztett most felboritott es erzem neha h kezdek megbolondulni lassan ha munkaba vok akkor az elvonja a dolgokat de ha barmit olvasok kesz lenullaz ilyenkor meditalok es pozitivumokra fokuszalok lazito relaxalo zeneket hallgatok ezekre eddig nem volt szuksegem pedig voltak kemeny helyzeteim de ez most mindent visz.😕😀sztem most sokan igy vunk hiszen marol holnapra valtozott meg minden korulottunk.
2020. ápr. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Óó :( hát igen, én is alapból erős embernek tartom magam, ezért is keresem aktívan a megoldást... De végül is rájöttem, hogy jobban be kell vonnom a barátomat a dolgaimba, nem kell agyonhangsúlyozni most már az "erősségemet" :D hiszen tudja. Csak nehéz, amikor itt vagytok távkapcsolatban, és nem akarod terhelni a sz_rjaiddal...de néha tényleg muszáj. Mert ha jobban belegondolsz, rájössz a végére, hogy ez mindkettőtöknek ugyanakkora teher, maximum te beszélsz róla kevesebbet...
2020. ápr. 22. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!