Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik a leggyakoribb szervi...

Mik a leggyakoribb szervi bajok, amik okozhatnak ok nélküli szorongást?

Figyelt kérdés
Egyszer jópár éve elmúlt magától, de majd egy évig tartott, most visszatért. Nagyon ingadozó, szinte rohamszedűen jön, de a nap nagy részében fennáll.

2020. ápr. 22. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

Szia!



Szerintem ez inkább pszichés eredetű ha elmúlt. Ha szervi lenne nem múlt volna el, mivel nem gyógyították meg. Nekem is volt, nehéz élethelyzetben ok nélkül pánikrohamok törtek rám...

2020. ápr. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Oké, kezdjük azzal, hogy nincs olyan, hogy lelki alapú szorongás. MINDEN szorongás az agyban van, márpedig az agy is szerv, sőt a legfontosabb. Ha a gyomrod fáj, akkor sem gyanakodsz a könyöködre, vagy a talpadra. Nos a szorongások 98%-át az agy okozza. Ha pl gyerekkori trauma miatt van, a gyerekkori emlékek, rossz élmények, stb az agyban tárolódnak, nem a tüdődben. nagyon ritkán okozhat szorongást pajzsmirigy túlműködés.
2020. ápr. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy teljesen jo (lenne) az eletem, akkor is es most is. Talan ezert is nehez feldolgozni, hogy az elet veges, es rengeteg betegsegrol lehet olvasni, ami hirtelen elvihet embereket. Es ha ezen egyszer elgondolkodik az ember, utana nehez csak siman boldogan elni, pedig tudom hogy az lenne a jo, tobbrt ugyse tehetunk
2020. ápr. 22. 12:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Patológiás oka lehet gluten érzékenység pl. Keress ra az agy-bél tengelyre:)
2020. ápr. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Glutén érzékenység, fehérjehiány, B 12, és általában a B vitaminok hiánya, allergia, magnéziumhiány lehet az oka.
2020. máj. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!