Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik az emberek leggyakoribb...

Mik az emberek leggyakoribb fóbiái? Folyt lenn.

Figyelt kérdés

Nektek milyen fóbiátok van?

Mit gondoltok mi az oka?

Milyen eszközökkel próbáljátok meg leküzdeni?

Van aki már beletörődött?

"Egyszerűbb" dolgokra is gondolok, pl. aki a rovaroktól fél, ilyesmi is érdekelne.

(Lehetőleg olyan írjon, akinek "tapasztalata" van.)


2010. szept. 9. 17:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

eredeti kérdésre: pók vér tömeg magasság bezártság tűk


én nagyon félős vagyok, szinte mindentől félek, és bele is törődtem

az lehet az oka, hogy anyukám is ilyen

2010. szept. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Én a döglött állatokat nem bírom látni, megfogni meg pláne. Ilyen fóbiája senkinek nincs rajtam kívül szerintem. Van kaméleonom és tücsökkel etetem, ezzel próbálom hozzászoktatni magam a hullákhoz, hát de nem nagyon megy. Néha barátomat kérem meg, hogy dobjon ki ezt azt a nagyobb döglött tücsköket pl.


Anyámnak meg minden élő bogártól fóbiája van, és a hüllőktől is. Volt, hogy bevittem hozzá a kaméleont, nem akart vele egy szobában sem lenni, ott sipizozott, hogy vigyem innen, pedig be volt zárva dobozba. Ránézni sem volt hajlandó :/ Max fényképról :)


Barátomnak meg szociális fóbiája van, pl nem szeret emberek közé menni, és ő is nehezen küzdi le, mindig kínlódik ha együtt bemegyünk egy boltba, akkor is menekülni akar onnan, ezért általában én vásárolok neki mindent.


Meg van még ismerős szintén szoc fóbiával, ő suliba jár, és xanaxxal tömi magát, hogy elviselje az osztálytársait :)

2010. szept. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

félek attól, hogy megfulladok.. pl buszon amikor fülledt a levegő és sokan vannak :|

félek a fülbemászóktól, erről nem is akarok beszélni

félek attól, hogy vmi bogár vagy pók az ágyamba van mikor ott fekszek vagy vmi rámmászik :|

de amúgy ha látod bogarat attól nem félek. csak a gondolattól hogy mivan ha épp itt mászik melettem...

félek attól, hogy vkivel nagy baj lesz amikor ottvagyok és én meg nem tudok segíteni.


kb. ennyi... hát, úgypróbálom a bogarasat leküzdeni, hogy megmagyarázom magamnak, hogy miért lenne ott bogár? és ha ott is van, akkor mivan? megesz? xD nem. :) így picit emgnyuxom.

2010. szept. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Én rettegek a tűktől, ha meglátok egyet rosszul leszek, oltást vagy injekciót csak úgy tudnak adni nekem be, hogy közben vagy 3x elájulok. Nembirom már a gondolattól is reszketek. Nem tudok ellene mit tenni, se tv-ben se sehol nem birok ránézni, egy egyszerű véralvadás vizsgálattól is elájultam. Esetleg tipp, hogy ezzel mit lehet tenni? 23/L
2010. szept. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Nekem kígyó fóbiám van. Azt tudom, hogy egészen kicsi koromban nem féltem a kígyóktól, aztán talán 8-9 évesen elmendtünk kirándulni láttam egy kígyót és kiabálni kezdtem, rosszul lettem. Az, hogy mi az oka azt nem tudom, de fősulin pont most tanultunk ezekről. A tanárom szerint ezek a fóbiák traumák hatására alakulnak ki. Én nemigazán hiszem, mert nem emlékszem semmilyen traumára kígyókkal kapcsoltaban. Lehet, hogy csak nem emlékszem, de csak mondták volna szüleim ha lett volna valamilyen traumám kígyókkal (azért olyan gyakran nem találkozik az ember kígyókkal..)Azt tudom, hogy ezekből ki lehet gyógyulni terápiával, de nem nem merek elmenni egy ilyenre. Azt hiszem meditációt is alkalmaznak, hogy megnyugodjon a beteg. Sokak ezek után képesek megfogni azt amitől félnek. Én úgy gondolom, hogy megvagyok a fóbiámmal, igaz nem megyek olyan helyekre ahol lehetnek kígyók (pl. ha tudom, hogy állatkereskedésben van kígyó akkor nem megyek be), ha a tvben kígyót mutatnak elkapcsolom.. A legtöbb ismerősöm nem érti meg, hogy én nem csak félek a kígyóktól hanem rettegek. Ez mondjuk zavar, de ez van :-)
2010. szept. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
18.00 órási vagyok. MÉg azt hozzátenném, hogy 3 éve vették ki a mandulám, és vérvétel és vagy 2 injekció volt előtte, ne tudd meg mennyiszer kellett fellocsolni. vizet nem kaphattam mert épp műtétre készültem, a mandulámba egyenként 2-2 szurit kaptam, hát ott a fájdalomtól éppen nem ájultam el, de kegyetlen rossz volt. A vérvétel a halálom..
2010. szept. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Én a békáktól félek rettentően.Ha meglátok egyet akkor szinte hisztérikus állapotba kerülök.Nem tudom mitől lehet ez.Nem próbáltam soha se leküzdeni,inkább beletörődtem.
2010. szept. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:

ma 17:56

Én megnézni még megtudok egy döglött állatot, de megfogni undorodom. :S Még akkor is, ha él (de undi... pl. egér, stb.)

Meg amúgy nem tudom ez mennyire "fóbia", de mindig úgy érzem, hogy valaki néz. Mármint üldözési mánia vagy mi a fene a neve...:D Beletörődni nem tudok, de hát ez van..:\

2010. szept. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

A bogaraktól, rovaroktól,pókoktól, hüllőktől, rájuk nézni oké, de megfogni vagy nagyon közel menni... hányingerem lesz és szédülök. Amúgy klausztrofóbiám van, de az nagyon...És néha a magasságtól, de ez nem mindig.

Egyszer a tesóm a takaróval letakart és nem engedett ki, persze csak játszottunk. Alig kaptam levegőt és elkezdtem sikítani, persze ő meg azt hitte csak viccelek, de amikor már sírtam akkor kiengedett. Kellett vagy 15 perc mire rendesen lenyugodtam. Igazából kerülök mindent ami tudom hogy ennyire kiakaszt.

2010. szept. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Én a pókoktól félek :( Azóta amióta egy pókhálóba belementem és egy keresztespókot találtam a lábamon , elkezdtem futni és közben a kezemmel megpróbáltam leütni a pókot. Végülis sikerült. De azóta félek minden póktól. Nagyon :( És mások ezt nem is értik meg. Ja és nem is akarom legyőzni, nekem jó így.
2010. szept. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!