Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vajon ebből ki lehet jönni,...

Vajon ebből ki lehet jönni, vagy remémytelen, hogy én itt boldog legyek?

Figyelt kérdés

Állandóan rossz érzésem van, amiért ember vagyok. Hányingerem van az egész élettől és a testemtől. Nem bírom elviselni, hogy ennyire korlátozva vagyunk. Nevetséges és szánalmas az egész emberi lét. Nagyon érzem, hogy én nem vagyok itthon. Szeretném befejezni a földi pályafutásomat, azt hiszem, ennyi bőven elég volt ebből a pokolból.

Voltam már pszichológusnál, de nem segített. Sajnos van egy olyan érzésem, hogy rajtam már semmi sem tud segíteni. Teher a testem, nem bírom elviselni, olyan jó lenne megszabadulni tőle.

Igazából nem is kötelező élni, csak gondoltam hátha lehet még egy utolsó reményem, hogy valaha otthon érezzem magam.



2020. ápr. 23. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Korod és nemed?
2020. ápr. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
23/L
2020. ápr. 23. 18:10
 3/9 anonim ***** válasza:
Ki lehet, de azt neked kell kitalálni, hogy hogyan. Hiába írom le neked, hogy én miken mentem át, és hogyan változott meg teljesen a gondolkodásom, mert semmit se mondana neked. Ami itt 3 mondat lenne, az a valóságban 10 év volt. Mielőtt beugranál a Dunába, szerintem olvass. Sokat és mindenfêlét. Pozitív gondolkodás ( nem a Szabópéter féle színészkedés, műmájerkedés, hanem az eredetieket), buddhizmust, filozófiát, pszichológiát, vagy ami tetszik. Remélem eljutsz arra a pontra, hogy felpattansz és azt kiáltod: bázz...azt a q...! Na, akkor egycsapásra rendbe fogsz jönni. Kitartás!
2020. ápr. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nézd, ha akrsz élni, akkor élni fogsz, ha nem, akkor nem. Ezen a legjobb szakmász sem tud segíteni. De tippeket nem adok, hogyan és mivel távozz, mert nem akarok miattad sittre kerülni, már megbocsáss.


Létezik Kék Szám, SEgélyvonal és hasonlóak, inkább kérj segítséget, mielőtt bármilyen lépésre szánod magadat!

2020. ápr. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Pontosan miben korlátoz a léted, ki tudnád fejteni részletesebben?
2020. ápr. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Legalább őszinte vagy magadhoz, és nem próbálod meg rózsaszín ködfelhőbe burkolva szépíteni a dolgokat. A mostani élet sokak számára elviselhetetlen, és sokan kívánják, bárcsak meg se születtek volna. A meg nem születés a legfájdalommentesebb megoldás, és egyben rengeteg szenvedést lehet így megelőzni. Sokan hirdetik ezt az igét, esetleg nézz utána ezeknek:


anti-natalism

efilism


David Benatar

https://www.youtube.com/watch?v=a4weOeOU7pY


JustSayNoToKids

https://www.youtube.com/user/JustSayNoToKids/videos?view=0&s..


Inmendham Videos

https://www.youtube.com/user/InmendhamVideos/videos


graytaich0

https://www.youtube.com/user/graytaich0/videos


[link]

[link]

2020. ápr. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ne azt a kérdést tedd fel magadnak, hogy élj vagy sem, hanem azt, hogy hogyan élj. Mert szerintem ezen múlik sok minden. Igazából a mondandód nagy részével egyet tudok érteni, mert hasonlóan érzek én is.
2020. ápr. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 AbysmalChaos ***** válasza:
Ne akarj meghalni, ezt a t kérdést is okkal írtad ki. Segítséget akarsz vagyis nem adtad fel csak nem tudod hogyan kezeld a dolgokat.
2020. ápr. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia, hogy vagy azóta? Az, hogy rosszul érzed magad, az nem jó, az viszont fantasztikus, hogy tudod, hogy te ki vagy és mi nem, hogy nem ez a korlátozott emberi lét. Ha olvasol a vedikus filozófiarol, a buddhizmusról, vagy csak ránézel a bharata kulturtér oldalára a facebookon, nonduality(ahol fizikusoktól is idéznek pl) rájössz, hogy amit tudsz és megfogalmazol, amit érzel az valóság, és jó! Olvass róla, tanulj még és nem fogsz szenvedni, sokan értik azt, amiről írsz. Jim Carrey Allan Wats, Ruppert Spira, Swami Sarvapriyananda.. stb.. Tagore, Vivekananda, sorolhatnám.
2020. dec. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!