Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy legyek egészséges mentáli...

Hogy legyek egészséges mentálisan?

Figyelt kérdés
Az egészséges életmóddal, a sporttal a fizikai egészséghez járulék hozzá, de sok betegség így is megjelenik, mert mentális, lelki okuk van. Mondják ezt sokan. Hogy lehetne a lelket is egészségben tartani? Miket kellene tenni?
2020. ápr. 21. 08:45
 1/2 anonim ***** válasza:

A lelki egészség szerintem sokszor nem rajtunk múlik, hanem inkább a környezetünktől. Pl. nekem mindig is elég stresszes volt a családi környezetem. Ebből kifolyólag kb. 10 éves korom óta önbizalomhiányos vagyok, ami eredetileg OCD-vel kezdődött. De már átéltem depressziót és paranoiát is. Egy gyerek számára nagyon fontos az, hogy mit lát otthon, és hogy hogyan bánnak vele a hozzátartozói.

Az osztálytársak, tanárok, munkatársak és főnökök is nagy szerepet játszhatnak. Nyilván, ha az iskolában valaki kiközösített, akkor könnyen lesz önbizalomhiányos, mert "másnak" érzi magát. Munkahelyen pedig ugyanúgy, ha nincsen jóban a kollégákkal, vagy egy nagyon rossz főnöke van, aki nem elégszik meg semmivel, az is negatívan hathat az ember önértékelésére és átlagos közérzetére.

De fontos, hogy minden embernek legyenek olyan ismerősei, akikben megbízik. Akinek elmondhatja a bánatát, ha valami rossz történik, aki megvígasztalja vagy felvidítja, amikor szüksége van rá.

Egy tanács mindenkinek, aki ezt olvassa: Mindig próbálj meg kedves lenni az emberekkel, főleg ha nem tettek ellened semmit. Lehet, hogy neked rossz napod van, de lehet, hogy neki jó volt, amíg el nem rontottad egy gonosz beszólással. Sosem lehet tudni, hogy egy-két szó, vagy mondat mekkora hatással van egy ember életére.

Szóval én így gondolom. Lehet kicsit sok, de legalább őszinte.

2020. ápr. 22. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!!
2020. ápr. 22. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!