Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kit tud ajánlani egy értelmes,...

Kit tud ajánlani egy értelmes, felkészült pszichológust vagy pszichiátert depressziós problémáim kezelésére?

Figyelt kérdés

Eddigi tapasztalataim:


1. Idős pszichológus hölgy, akihez lelkisegélyvonalon keresztül jutottam kisgyerekes anyaként depressziós tünetekkel. Reakciója: "Maga annyira értelmes és olyan jól össze tudja foglalni a problémáit, ami nagyon ritka, én ehhez nem tudok semmit hozzátenni. Mivel segíteni sem tudok, pénzt nem kérek érte, de jöjjön bármikor, ha beszélgetni szeretne".


2. Nálam sokkal őrültebbnek kinéző pszichiáter, a folyosóján ülő szerencsétlen leszedált emberekről horrorfilmet lehetne forgatni, kitöltöm a részletes kérdőívet az asszisztenssel, amit át se fut. Megpróbál feldühíteni direkt bunkó kérdésekkel két percben, hogy ráborítom-e az asztalt, majd miután látja, hogy csak önveszélyes vagyok, köz- nem, fel akar írni erős antidepresszánst. Én szólok neki, hogy akkor ezt szoptatás alatt is biztosan lehet, merthogy ott volt a papíron, meg amúgy is említettem, hogy pici gyerekem van. Jah, akkor nem, válasszam el a gyereket és jöjjek vissza később.


3. Gyerekelhelyezési perben szülői alkalmassági vizsgálat (én kértem az apa miatt), a többszázkérdéses gagyi számítógépes teszt (arra ment ki a játék, hogy mennyire konzekvensen választod ugyanazokat a dolgokat, ergo hazudsz vagy nem) utáni eredménykiértékelés: "Magának annyira magas pontszám jött ki az intelligenciánál (azt ugyan miből számolta ki a gép?), hogy akár szántszándékkal manipulálhatta is az eredményt, sőt, még pszichopata is lehet (kösz, aki intelligens, az már mind potenciális pszichopata), így nem tudok semmit mondani." Azért mutatott pár teljesen egyértelműen depresszív fekete-fehér képet, hogy írjak róluk három-három mondatot, mert azt az egyet sikerült kiszűrnie a tesztből, hogy vannak depresszív tüneteim. Abból, hogy két ember áll a hídon és az egyik bele akar ugrani a vízbe és én ezt leírom, ugyan mi a szent s**t lehet megállapítani és főleg hogyan fog kezelni?


Szóval ez az a három embertípus illetve kezelési típus, amit biztosan nem szeretnék. Valaki olyan kellene, aki nehezebben átlátható módon próbál vizsgálni, egy-egy problémás területbe belemegy, illetve a probléma diagnosztizálásán túl (idáig ugyanis rendszerint magamtól is eljutok) valami megoldási javaslatot is tud adni és vissza tud tartani az időnkénti visszaesésektől.


Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget.


2010. júl. 28. 00:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Kedves mustároskenyér!

Nekem van egy nagyszerű ismerősöm. A férje itthon fogorvos, a felesége az USA-ban, a Mayo klinikán pszihiáter. Mivel nem írtál helyet, hogy hol kellene kezelni téged, gondoltam, pesti vagy, vagy New-Yorki. Egyébként Pesten is van egy, de gondoltam előbb a new yorkiról írok....

2010. júl. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Pesten élek. Ha a new york-i ismerős távgyógyítást is vállal, akkor esetleg ő is megfelelő lehet. :)
2010. júl. 28. 00:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Nehéz eset..., meg tudod határozni, hogy mi váltotta ki a depressziódat?


(Valami olyasmi kísérletet végeztek, hogy patkányokat véletlenszűren árammal molesztáltak. Egy idő után már nem ugrottak el előle, csak tűrték. Ilyen a depi az embernél is: egy idő után már az

e l k e r ü l h e t ő bajok elől sem menekül és itt kezd olyanná válni, aki nem tud magáról gondoskodni.


Ez a.....: tanult tehetetlenség.

2010. júl. 28. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kistarcsai Kórház, Szondy-Nagy Szilvia, zseniális
2010. júl. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget. Igen, tudom, hogy milyen élethelyzetek váltják ki a problémát és sajnos egyelőre úgy látom, hogy nem elkerülhetőek, nyilván ezért kell a pszichológus, hogy ezen változtasson.
2010. júl. 29. 07:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!