Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol találok olyan pszichiátert...

Hol találok olyan pszichiátert/pszichológust aki rendesen megvizsgál és segít? Neten hol lehet tanácsadást kérni?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, családi és szociális problémákkal. Többször küldtek már hivatalból - humánközpont - pszichiáterhez, most is járok, de nem látom értelmét, nem tesznek semmit. Folyton szorongok, sírok, állandóan lehangolt vagyok, pánikolok emberek közt, néha nagyon fura gondolataim vannak, van, hogy öngyilkosság jár a fejemben, de előfordul, hogy csak "elszállok", mintha valami rohamom lenne, remegek, félek, és hülyeségek jutnak eszembe, például hogy csigák másznak a fejemben, meg úgy érzékelem mintha nyomódnának össze a falak. Én ezt nem akarom. Két pszichiáterem volt eddig, mind azt mondta, hogy "kamaszkori változások", de szerintem ez azon túlmegy, őrültnek, ostobának érzem magam. Tényleg én reagálom túl, és semmi bajom nincs? Vagy ha nem, hol találhatnék normális orvost aki segíthetne? (És ami nem is olyan drága, mert nem tudnánk fizetni...)
2009. jún. 16. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
jajj istenem szegénykém...:S:S:S :(:( annyira meg tudlak érteni.:S hát. az a nagy baj, hogy szinte csak a sok pénzért dolgozóó magánorvosok azok, akik tényleg foglalkoznak az emberrel:S nekem is voltak régebben problémáim..:S és anyukám magándokih oz vitt, ő segített..:S sajnos nemnagyon tudom mit modnjak.:S:S kérj segítséget a családodtol.:S próbálkoz.. a lényge, hogy mindneki melletedd legyen.. és vannak dolgok, amik azért nme szimpla kamaszkori dolgok.. hát. sok szencsét kívánok.. sokat segíteni sajnos nem tudtam.:S:)
2009. jún. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pfűű... :S Hát szerintem pánikbetegség,nem akarok hülyeséget mondani,gondoltam a borderline-ra is, de úgy tudom az "korhatáros".. az, ha úgy érzed csigák másznak a fejedben, lehet pszichózis is.. de tényleg lehet hogy ha túl erős a fantáziád, és az érzelmeid miatt tényleg túlreagálod a "pánikjaidat".. Pszichiátert találsz pl. a Heim Pálban is, sok csoport és művészet-terápiát tartanak, főleg hogy most itt a nyár. Azok a pszichológusok, akik eddig kezeltek, lehet hogy azért siklanak el fölötted, mert ahogy elmeséled a dolgokat, nem úgy veszik le.. Persze, ez csak feltételes, hiszen nem tudom.:)
2009. jún. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az egyik pszichiáter még régebben mondta, hogy vannak Borderline-os vonásaim, de aztán erről nem esett több szó.

Köszönöm a válaszokat.

2009. jún. 16. 15:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Én hasonló, csak több tünettel voltam orvosnál és azt mondta, hogy személyiség zavarom van és bennem sajnos még túlzott erőszak és agresszió is tombol, de ezeket csillapítják a gyógyszerek.. Javaslom menj el orvoshoz, mert elég sok olyan dolgot csináltam ezek a dolgok miatt amikre nem kell büszkének lennem.
2009. jún. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A www.orvostudakozo.hu oldalon több pszichológustól is tudsz tanácsot kérni, illetve a www.depresszio.hu oldalon is.
2009. jún. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam, hogy aki tudja, hogy beteg, az már a gyógyulás útjára lépett! Úgyhogy ne keseredj el!
2009. jún. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Ne diagnosztizáljunk légyszives. Ha nem vagytok pszichológusok, akkor azért, ha pszichológusok vagytok, akkor meg tudnotok kéne, hogy nem alkotunk diagnózist két perc után.

Szerintem olvass Feldmárt, vagy ha szeretnéd, akkor tudok egy pszichológusnőt, aki zseniális és olcsó.

minden jót

2009. okt. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
nekem is ugyan ilyen tuneteim vannak,csak a csigak nem szoktak benne lenni :)
2010. jan. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!