Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Indokolt lenne ebben az...

GigiDiAugustino kérdése:

Indokolt lenne ebben az esetben a nyugtató szedése?

Figyelt kérdés
Sajnos napi szinten tiszta ideg vagyok, már attól is hogy ha hozzámszólnak, konkrétan bármi fel tud idegesíteni, aludni nem tudok rendesen, csak hajnali 3 után alszok el de akkor délig. Ez utóbbi már több mint egy éve tart így, a sedacur forte nem segített pedig kettesével szedtem. Igaz, ez magánéleti problémáim miatt van de azzal nem tudok mit kezdeni, voltam pszichológusnál és örülhet az a sz*rházi kókler hogy nem mentem neki, mert az a lehúzás és semmitmondás amit csinált 12ezer/50percért az a pofátlanság netovábbja. De most így a karantén miatt hogy nincsen szociális életem és nem tudni mikor lesz vége, meg az egyetemen sincsenek rendesen online órák és rengeteg a tananyag meg nehéz is, így mégjobban kikészülök. Sajnos 19 éves vagyok, tehát elég fiatal de egyszerűen nem tudok megnyugodni, ha nem gyógyszerhez fordulnék, akkor valszeg alkoholhoz amit nem kéne. Sportolok is (futás) dehát nem nagyon nyugszom le tőle. A magánéleti problémámról annyit hogy sose volt barátnőm, de rettenetesen szeretnék már, de így a veszélyhelyzet miatt ez szerte foszlott és egyébként ez a legnagyobb bajom, de nem lehet mit kezdeni vele. Ebben a helyzetben mondjuk a Frontin szedése megoldás lenne? Nem szeretném rendszeresen nem akarok rászokni csak amikor már tényleg teljesen kikészülök akkor bevenni egyet
2020. ápr. 25. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:
A nyugtatót felejsd el. Csak leszedálja az agyad. Akkor inkább igyál, persze ne alkesz szintjén, hogy már reggel hatkor igyad a kommersz pálinkát. Én ha depis voltam, nyitottam egy bort, zene be, bulika, akár otthon egyedül, vagy épp sírdogálás, de szépen átment rajtam a dolog. Ha lesz barátnőd is férfiasabban hangzik, hogy megiszol pl egy jack daniels almalé párost, mint hogy veszed befele a nyugtatót...
2020. ápr. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

19 évesen semmiről nem vagy elkésve csajozás terén.Ha 6 hónap múlva kezdesz csajozni akkor sem dől össze a világ.

Valami hormonváltozás van nálad valószínűleg.Tanulj meg uralkodni az érzéseiden.Tudatosítsd mi a bajod és tegyél ellene ha lehet.Kitartóan tanulj és xard le a csajozást.(ahogy írtad ez ellen most eleve nem tehetsz, amiért nem tehetsz azon felesleges idegeskedni).

Frontint meg ilyen xarokat felejtsd el és inni se igyál.Mentálisan erősítsd magad.Élj tudatosabban.Meditálj vagy akármi.

2020. ápr. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Menj el pszichiáterhez. Nyugtatót, altatót, szorongás oldót csak akkor szedj ha nagyon muszáj mert függőséget okoz. Ha antidepresszánst kapsz (az is jó néha szorongásra), azt fogadd el, az nem okoz függőséget és nem annyira káros. Viszont annak több hét kell hogy beálljon a hatása.
2020. ápr. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 AbysmalChaos ***** válasza:
Nem kell ennyire rossznak beállítani a nyugtatókat. 2 éve szedem és igaz nagyon addiktív de nem tesz zombivá. Antidepresszáns nem hiszem hogy jól jönne ilyenkor mivel ez a karantén nem fog évekig tartani, viszont az antidepresszáns míg hat egy hónap is lehet. Ha akarsz nyugtatót menj el pszicháterhez és mondd elneki a problémáid. Az a lényeg sokáig ne szed.
2020. ápr. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!