Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudom elhagyni a szorongá...

Hogy tudom elhagyni a szorongást/pánikot munkakezdések előtti délután/este?

Figyelt kérdés
Szinte pánikolok, egész nap azon kattogok hogy holnap meló (2 nap dolgozom 2 nap nem) és elkezdtem az alkoholhoz nyúlni szabadnapon, munkanap meg nyugtatóhoz. Ez megijesztett és nem akarom ezt csinálni, el fog múlni ha lesz kellő gyakorlatom? Az mindegy mit csinálok mert eddig más helyeken is ez volt, félek a felelősségtől. Vannak sikerélményeim de ebben az időszakban mindig rámtör ez.
2020. márc. 18. 23:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen mikor lett egy új munkám, nagy volt a felelősség és az elvárás nekem meg alacsony az onbizalmam hozza. Az első időszakban remegtem az idegtol, nem tudtam enni, munka után hazamentem és egyből valami alkoholhoz nyúltam, de 1-2 hónap után megszoktam az új helyet és elmúlt. Nyilván tudom h nem ez a megfelelő megkuzdesi stratégia de pár hétnél nem tartott tovább azóta pedig sokkal jobban viselem az ilyen helyzeteket


24/L

2020. márc. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem most nem rég volt egy ilyen időszakom.(Bár nem munka miatt, de az amúgy mindegy.)

Folyton 'szuggeráltam' magam, hogy nincs okom félni, ez butaság, minden pont olyan, mint előtte, mikor még semmi bajom nem volt, stb.

Ha úgy éreztem, nem merek kilépni a házból, akkor csakazértis elmentem legalább a boltba, csak ne ragadjak benn. Első pár nap kértem családtagot, hogy kísérjen el, utána már egyedül. Pokol volt, de így hamar túl lettem rajta.

2020. márc. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen a legrosszabb, hogy tudom irreális a félelem de mégis megtörténik. Akkor a "sokkterápiában" van valami
2020. márc. 19. 16:22
 4/4 My János 1926 válasza:
Le kell szedni mindent ezt mondta a nagyapám .Úgysem tudunk semmin változtatni önerőből ezt meg Jézus mondta.
2021. jún. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!