Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez pánikroham, vagy micsoda?

Annregin kérdése:

Ez pánikroham, vagy micsoda?

Figyelt kérdés
Néha rámtör egy pánikroham szerűség, de a logikus döntéshozatalomat semennyire nem befolyásolja. Sőt még idegesít is, hogy a testem megbolondul, miközben én meg teljesen nyugottnak érzem magam. A testem 2-3x gyorsabban reagál ilyenkor, el kezd zsibbadni a karom és gyorsabban veszem a levegőt, de nem szédülök (gondolom felhasználódik az oxigén). Ugyanakkor, mivel ehhez az állapothoz nem vagyok hozzászokva, ezért ügyetlenebbnek érzem magam. A legnagyobb bajom vele, hogy nem tudom, hogy ez mennyire van hatással az egészségemre. Szerintetek orvoshoz, vagy pszichiáterhez forduljak, vagy próbáljak meg vele együttélni, vagy inkább megpróbáljam kiaknázni az ebben rejlő lehetőségeket?

2020. máj. 2. 16:07
 1/6 anonim válasza:
Szerintem menj el dokihioz.
2020. máj. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%
Ebből nem lehet semmit kiaknázni, mert a pánikroham mindig nagyon kemény pszichés gondokra utal. A test jelzése arra, hogy baj van a lelkedben. Pszichiáterhez fordulj, olyanhoz, aki nem ráz le 5 perc alatt egy doboz antidepresszánssal meg két süket mondattal.
2020. máj. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Háziorvossal beszélj, ő valószínűleg pszichológust fog ajánlani. Vagy kardiológiai kivizsgálást.

20/L

2020. máj. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt mondanám, hogy helyes légzés. A légzésed tudatossá tétele ilyen helyzetben szerintem elég, mivel kontrollod van. Meg kéne nézni hogy kell helyesen lélegezni és azt alkalmazni ilyen helyzetben. De ehhez nem árt szakember.
2020. máj. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nahyon irigyellek, hogy mentalisan ennyire kordaban tudod tartani. Altalanos labor nem arthat, jo ha megnezeted a pajzsmirigyedet es a szivedet. Ezeket szoktak ajanlani. Maga a panikroham nem veszelyes onmagaban, kozvetlenul az egeszsegre, mikor intenziven sportolsz is hasonlo tuneteket produkal a test. Kozvetetten veszelyes lehet, ha valakit annyira magaba fordit, hogy depresszios lesz, es mondjuk megprobal ongyilkos lenni.
2020. máj. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. máj. 15. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!