Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Zolpidem / Sanval / Stilnox...

Zolpidem / Sanval / Stilnox altató 10mg a max adag, én 20mg-ot toltam be és 1mg xanaxot. Teljesen kiütött. Tapasztalatatok szerint mekkora amax adag ami még nem életveszélyes? Van hogy 20mg sem elég.

Figyelt kérdés

2020. máj. 2. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Gondolod, megijedünk, ha marékszám szeded be az altatókat? Nekem a háziorvosom írt stilnoxot, de azt mondta, hogy felet vegyek be. Azóta is ugy van a doboz megkezdve. Ennek 5 éve. No, ennyi az elég.
2020. máj. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer 7-et vettem be,de csak aludtam töle,nem volt

semmi bajom tőle.

2020. máj. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ a #2-nek, egy tudományos cikkben olvastam, hogy 70mg-tól kezdődnek a veszélyes mellékhatások, halálesetet pedig 300mg bevétele után rögzítettek, persze ez nem azt jelenti, hogy kevesebbtől nem patkolsz el, csak ez az egy rögzített haláleset a publikus.
2020. máj. 2. 19:33
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezekből a mai altatókból brutális mennyiség kellene a halálhoz. Egy-két doboznyi túladagolás szinte mindennapos a pszichiátrián vagy toxikológián, komolyabb következmények nélkül. Persze, ettől még nem ajánlom..
2020. máj. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

A tudományos cikkekkel óvatosan. Egy (igazi) tudományos cikkből a farmakológiában/orvostudományban nem jártas ember kb a felét sem érti meg.

Leírom a lényeget.

Az nyugtatóknak két fő csoportja van: barbiturátok és benzodiazepinek. Ezeknek négy fő hatásuk van: szedatohipnotikus, anxiolítikus, görcsoldó és izomrelaxáns.

A barbiturátokat kivonták a kereskedelmi forgalomból (talán anesztetikumként kórházakban elvétve használják mér a tiopentalt), mert a benzokkal ellentétben túladagolva önmagában is comát, halált okozhat. (Ide a végén linkelek egy diagramot a Klinikai farmakológia tankönyvből.)

Ezzel ellentétben a benzoknak van egy platója, ami az általános anesztéziánál van, tehát önmagában beszedve max elalszol tőle. Ezen módosíthat, ha alkohollal kombinálod, mert mindkettő (és a barbiturátok is) a GABA-A receptoron pozitív modulációt okoznak, ami kloridion beáramlást eredményez. Emiatt van általános gátlóhatás. (A GABA egy gátló neurotranszmitter.)

Itt jön képbe a zolpidem (sok gyári neve van, pl amit te is írtál). A Z-szerek nem barbiturátok, nem benzok, de a benzodiazepinekhez hasonlóan a GABA-A-n hatnak, csak más helyen, így kevesebb mellékhatást okoznak.

Nem okoskodni akartam, semmi hasznom nincs belőle. Ez egy anonim oldal, gondoltam, leírom a lényeget, ha már szeded ezeket a gyógyszereket. Ha megbántottalak, ne haragudj.

(Mindenki a saját életéről maga dönt, de ha rám hallgatsz, ne nagyon vegyél be dupla adag Z-szert maximális kiszerelésű benzoval. Azért Xanaxból oké, hogy egy darab, de ez olyan, mintha 4 db 0,25-ös lenne... az 1 mg-s azért tud ütni.)

Barbiturátok vs benzok: [link]

2020. jún. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5-ös! Köszönöm a választ! (Igen, pont 4x0.25mg volt.) Nem bántottál meg egyáltalán. Orvosira járok, szóval hasonló az érdeklődési kör, amiket írtál nem voltak annyira újak, rengeteget olvastam ezekről, amit írtam, hogy tudományos cikk, tényleg az volt. :D
2020. jún. 4. 11:57
 7/7 Szabó.Jani ***** válasza:

Kedves Kérdező! A "teljesen kiütött"-et úgy érted, h mélyen aludtál vagy h erősen elkábultál tőle?

( a nejemnek kell(ene) sanvalt szednie, de alig bírom belediktálni - ezért szeretnék minél többet megtudni a hatásáról) Előre is köszi a választ! Jani

2021. szept. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!