Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki megöli magát lehet...

Ha valaki megöli magát lehet mást hibáztatni?

Figyelt kérdés
Van egy csajszi és elhagyta a pasiját aki bántja magát és öngyilkos akar lenni. Ha tényleg meghal lehet a lányt hibáztatni?

2020. máj. 4. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben az esetben nem. Megis mit csinaljon, legyen olyan emberrel egesz eleteben, akivel amugy nem akar, csak azert, mert az ongyilkossaggal fenyegetozik?
2020. máj. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy lehet. Az öngyilkosságért egyetlen egy személy a felelős. Aki elköveti.
2020. máj. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem, nem tehet más róla. Az öngyilkosságot az választja, aki megteszi, de ha valakinek problémája van, arra nem csak ez a megoldás létezik. Pláne nem amiatt, mert elhagyta a pasija. Na, és? Van még jó pár pasi a világon. A pasi meg had' dönthesse el, hogy akar-e valakivel együtt lenni.

Ilyenkor a pasi egyáltalán nem hibás. Mind az öngyilkosságban, mind pedig abban, hogy a pasit ezzel akarja érzelmileg zsarolni, mind-mind a csaj a hibás.

2020. máj. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Utolsó és a szövegértelmezés... a pasi akar öngyilkos lenni, mert elhagyta a csaj.


De ettől függetlenül nem változtat a tényen, az a hibás, aki kioltja a saját életét, mindenki saját magáért felelős, ha van párkapcsolata, férje,felesége, ha nincs.

2020. máj. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem ez arnyalt. Ugye ilyen esetben ez tipikus lelki terror, ahol a csavo zsarolja a csajt kvazi. Ha o nem tud ennyire megbirkozni azzal, h elhagytak es melle meg ilyek undorito eszkozokhoz nyul akkor nem, nem a csaj a hibas. De ha mondjuk az egyik ember addig terrorizalja lelkileg a masikat amig az ongyilkossagot kovet el akkor nyilvan ne az legyen mar a hibas aki megolte magat
2020. máj. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves 4-es! :) Nem szövegértelmezés, csupán félreolvastam, ez minden. :) De így is fenntartom, tök mindegy, hogy az öngyilkosságot elkövető női vagy férfi fele a kapcsolatnak.
2020. máj. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"De ha mondjuk az egyik ember addig terrorizalja lelkileg a masikat amig az ongyilkossagot kovet el akkor nyilvan ne az legyen mar a hibas aki megolte magat"

Nyilván hibás a terrorizáló fél abban, hogy a másik rosszul érzi magát emiatt, de az öngyilkosság egy döntés. Amit nem kötelező megtenni. Amennyi sérelem ért engem és itt most nagyon komoly családon belüli erőszakra gondolj, illetve párkapcsolati gondokra, már rég én is felköthettem volna magam, mégsem tettem. Felálltam a padlóról és mentem tovább. Pedig nagyon sokat bántottak, elhiheted...volt, amikor szakember segítségét kellett igénybe vennem. Igen, volt ilyen. Mindenkinek van erre lehetősége.

De itt a kérdés nem is bántalmazásról szólt, csupán egy sima szakításról. Nem hiszem, hogy ez megér eleve egy öngyilkosságot és hogy ezért valóban hibáztatni kéne a szakító felet.

2020. máj. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!