Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elkezdtem félni a sötétben,...

Elkezdtem félni a sötétben, mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Mióta eszemet tudom csak is csendben, és teljes sötétségben tudok aludni. Minden apró kis fényforrás zavart. A Tv-n még a márka neve elé is tettem egy plüsst, mert zavart még az a apró fény is. Pár napja azonban félek a sötétben. Nyugtalan vagyok, nehezen veszek levegőt, és olyan mintha bámulnának valaki (tudom, hogy ez lehetetlen). Szóval a telefonom beállítottam a telefonomat úgy, hogy sose aludjon el a képernyő és azt magam mellé rakom, így elég fény tölti be a szobát, hogy eltudjak aludni.


Nem tudom mitől lehet ez. Valakinek valami tipp?



2020. máj. 6. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Szorongásos tünet is lehet, nem kellemes. Mindenképp kérdezz meg egy orvost erről. És nem kell parázni, ezek elmúlnak.
2020. máj. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Lehet, hogy megviselt a sok stressz, ami a koronavírus miatt van. Én csak pár percet látok a magyar csatornákból és külföldön élek, ahol normálisabban kezelik ezt a betegséget és az egész témát, de még itt is sok (a saját problémák miatt). De ami otthon megy, az a legedzettebbek idegeit is kikészíti egy idő után.


Próbálj meg lazítani nappal valamivel. Menj el futni, a szabad levegőre kicsit mozogni, bicajozni, azt már biztos, hogy lehet otthon is. Hallgass valami zenét (a klasszikusok a legjobbak!), vagy olvass, nézz meséket. A jó mesék gyógyítják a legjobban a lelki sebeket.

2020. máj. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen kehet valami a szorongás miatt. Nem tudom milyen fajta orvost kéne megkérdezni. Házi orvos jó?


Én is külföldön élek, és egyedül az zavar a corona miatt, hogy nem tudtam hazamenni a családomhoz és utoljára szilveszterkor láttam őket.


Futni elszoktam menni, hetente egyszer-kétszer jógázom is. Olvasni és zenét hallgatni is imádok. A mesét kipróbálom köszönöm szépen!

2020. máj. 6. 16:18
 4/8 anonim ***** válasza:

Minden orvos jó, ha nincsen kialakult tünet együttes. Általában ilyen dolgokkal szokott kezdődni, és az emberek java részénél meg is áll. Minden 4. ember él át valódi pánikrohamot életében, minden 2. embernek vannak időnként szorongásos tünetei. persze enyhék és többnyire magától elmúlik.

Bezártság, magány, egyfajta stressz.

az orovos abban tud segíteni, hogy esetleg felír egy enyhe nyugtatót (nem szerencsés), vagy javasol valami más módszert. fentebb is írtak párat.

viszont ha nem múlik, akkor segíthet a környezet változás, közösség. A nyugtatók azért nem jók, mert idővel enyhe vagy akár erősebb függés is kialakulhat.

és ami fontos. Ne tartsd hatalmas problémának, mert nem az. de ne is bagatelizáld el. beszéld meg azokkal akikben megbízol, hogy tudjanak róla. ne szégyelld. Hidd el, sokkal többen átesnek ezen, mint ahányan bevallják.

2020. máj. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ez furcsa, velem is pont ugyanez van amit leírtál. teljesen sötétben szeretek aludni, nagyon zavar a legkisebb fénybeszűrődés is. szeretem a horrorokat, nem is ijedek meg nagyon tőlük, de mostanában kicsit nyugtalanul alszom el, nemtudom mitől. szerintem nem kell emiatt orvoshoz fordulni, majd ekmúlik magától.
2020. máj. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2020. máj. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezt is nézd meg, és fogadd meg a tanácsát.

https://www.youtube.com/watch?v=EfMA04nU2Fo&t=708s

2020. máj. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sok minden kiválthat ilyet, igen keresd fel a háziorvost, mindig ez a legelső lépés, már ha kicsit is rendes az orvosod. A mesefilmek nekem is nagy kedvencek, mindig segítenek, esténként igyekszem egy nemrég látottra gondolni, így próbálom a kellemetlen, ijesztő gondolatokat háttérbe szorítani. Nem szégyen ez, ráadásul el is fog múlni idővel, ne aggódj!
2020. máj. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!