Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lamolep szedésénél ki ilyen...

Lamolep szedésénél ki ilyen mellékhatást tapasztalt? (Bipoláris zavarra)

Figyelt kérdés

Tapasztaltatok egyáltalán? Bipoláris zavart diagnosztizáltak nálam, és félek beszedni a gyógyszert, pedig tudom, hogy muszáj.


Milyen más gyógyszereket szedtetek még? Mi vált be a legjobban? Milyen gyakran változtattak az adagon?


2020. máj. 7. 12:35
 1/9 anonim ***** válasza:

A lamoleptől aztán nincs mit félned, nekem konkrétan semmilyen mellékhatása nem jött ki, pedig minden más pszichiátriai gyógyszertől napokig szenvedtem az elején a mellékhatásoktól. Kb. 1.5 éve szedem a lamolepet 200mg (100 este, 100 reggel) és nagyon sokat segített. Engem is bipolárissal diagnosztizáltak, mikor ráállítottak a lamolepre, azóta rájöttek, hogy borderline vagyok. Viszont ezekre a hangulatingadozásokra nagyon nagyon jó a lamolep. Nem is hízlal, tényleg semmi. Nem szedál le. Nagyon ajánlom!

(Amiket szedtem: Anafranil, Scippa, Valdoxan, Restigulin, Helex SR, Xanax, Lamolep, Stilnox, Elenium, Kventiax)

2020. máj. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi! Uh, azt sajnálom...

a mellékhatások, ha lennének is, csak az elején jönnek ki, és utána megszűnnek?

2020. máj. 7. 13:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Rajtam minden lehetséges mellékhatás kijön minden gyógyszertől, mindet valami mellékhatás miatt kellett leállítani... A Lamolepet direkt azért adták nekem, mert nem igazán okoz semmi mellékhatást, és tényleg! Se az elején, se később. 2x100-at szedek én is. Hátránya, hogy nálam a hatása se nagy szám... Azóta 2 másikat (amiknek persze már némi mellékhatása is van) kell szednem mellé, hogy elfogadható állapotban legyek. De biztos én vagyok nagyon defektes. :/
2020. máj. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szinte mindig csak az első 1-2 nap vagy max az első hét a húzós. 2-es nem vagy defektes, mindenkinek más gyógyszerre van szüksége, más dózisban.
2020. máj. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálam, remegés, hányinger, gyengeség, olyan szinten, hogy szó szerint nem bírtam lábra állni. Tavaly nyáron történt velem, sétaltam haza felé, és jött ez a szédüléses, remegős, gyengéseg járó rosszullét. Annyira rosszul voltam, bigy le kellett feküdnöm a padra, különben elájulok. Úgy jöttek értem kocsival, és vittek haza, különben nem tudom meddig feküdtem volna ott. Betegtájékoztatóban benne is van, hogy ilyet okozhat. Hát, nálam okozott. Leálltam vele, és mikor mentem kontrollra új gyógyszert kértem, kaptam is Olanzapint. Ezzel semmi bajom, semmi mellékhatása nincs rám nézve, úgyhogy egy ideje már azt szedem. Nem elhanyagolható tény, hogy nagyon fontos elolvasni, a beteg tájékoztatót, javaslom neked is. 25/L pszihózisos depresszió és kényszerbeteg
2020. máj. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Gondolom azóta már beszedted..

Mi lett végül?

Nekem nem vált be, gusztustalan püffedt ,ragyás lett tőle a fejem...

2020. júl. 29. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolso: a ragya alatt pattanast ertesz vagy kiutest? Es elmult utana, miutan abbahagytad ?
2020. aug. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ilyen hibrid 😆. Kiütés,aminek néha lett "közepe" mint a pattanásnak... Több mint egy hónapja nem szedem, szinte teljesen kitisztult az arcom .

Én a legkisebb hibát is kifigyelem, de párom és mások akik figyelemmel követték, azt mondták elmúlt teljesen :) .

Pedig a dokik kételkedtek benne erősen, de mindig van új a nap alatt . Ha neked is hasonló bajod van, akkor szerintem beszélj a dokiddal.

2020. aug. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi mindenkinek! Nem szedtem még be a gyógyszert, ugyanis egy másik terapeuta teljesen mást diagnosztizált nálam, szerinte borderline :( úgyhogy már egyáltalán nem tudom.
2020. aug. 4. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!