Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki skizofren az mindig is...

Aki skizofren az mindig is skizofren volt?

Figyelt kérdés
Vannak mar gyerekkorban tunetei? Kell attol felnem, hogy egyszer csak a semmibol elmegy az eszem es bekepzelek dolgokat? Szorongos, panikolok vagyok es neha attol felek, hogy amikor ramtor a szorongas es csak erosodik, erosodik, felek olyankor mindentol, az nem is szorongas, hanem egy skizofren, paranoid epizod.

2020. máj. 8. 19:10
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Vannak ilyen berogzodeseim, hogy ha alkoholt iszok tuti panikrohamom lesz, ha sokat eszek tuti panikrohamom lesz, ha tul cukrosat eszek akkor az valtja ki a rohamot.
2020. máj. 8. 19:12
 2/18 anonim ***** válasza:
hát a drogok például hatással lehetnek a skizofrénia erősítésére.
2020. máj. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A szorongás meg a skizofrénia két különböző betegség! Neked szorongásod van! Mért nem mentél már réges rég pszichiáterhez?!
2020. máj. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Latott mar pszichiater, o allitotta fel a diagnozist, mint szorongasos zavart, panikszeru epizodokkal.
2020. máj. 8. 19:28
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírtál, hogy milyen diagnózist kaptál, annak semmi köze a kérdésben említett betegséghez.

Egyébként az általad említett betegség férfiaknál és nőknél is más-más életkorban kezdődik általában, a fiatalkori pedig serdülőkorban, de van fiatalkori változat is úgy tudom.

Szerintem te inkább attól félsz (és ez egy vissza-visszatérő nyugtalanító gondolat lehet) hogy esetleg "az leszel" "az vagy" stb.

2020. máj. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos a családban van két skizofrén. Semmi előjele nem volt. De gondolom lelkileg ők gyengébbek mint más emberek és bizonyos helyzeteket nem úgy élnek meg /dolgoznak fel mint mindenki más. Mondjuk tény és való, hogy mind kettőnél a munkahelyi és az otthoni állandó stressz vezetett a skizofréniához. Ez egy nagyon összetett és borzasztó betegség. Közelről volt rá lehetőségem, hogy meg figyelem az illetőt,olyan mintha teljesen más ember lenne, még a tekintete is megváltozott
2020. máj. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nalunk is van a csaladban skizofren, bar nem verszerinti agon, nevelofaterom anyukaja az. Eleg ijeszto tenyleg, es nala is kb 30 eves koraban kezdodott, de o borzasztoan lerobbant fizikailag, nyilvan neki mas bajai is vannak. Es nem akarok olyan lenni, mint o.

Ez a betegseg gyogyszerrel teljesen tunetmentesitheto egyebkent?

2020. máj. 8. 19:59
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

#6 vagyok. Nagyjából tünetmentesíthető. Nekem sajna közeli rokon skizofrén nála a huszas évei végén kezdődött azt hiszem. A másik illetőnél kb 40 körül, ő kicsit távolabbi rokon.

A kozelinek vannak skizofrén epizódjai, általában ha valami nagyon fel izgatja vagy rá kattan valamire (pl újságok, vásárlás, keres valamit, vár valamilyen eseményre és nagyon bele éli magát) akkor elő jön. Kapja a gyógyszert egy pár napig és jól lesz tőle. Bár neki semmilyen szervi baja nincs, mégsem adjuk neki egyfolytában mert nagyon legyengül tőle. Gondolom valamilyen szedativ hatása van. De vannak akik egyfolytában szedik.

Azt azért le szögezném, hogy a szorongás és a pánik roham a nyomába sem ér egy ilyen betegségnek!

2020. máj. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Igazabol nem tudom, hogy mi szamit enyhenek vagy sulyosnak ebben a betegsegben. Nevelofaterom anyja az az egyik unokajara van rakattanva, ha nem veszi fel a telefont, hallucinal, hogy o latja a dombon, hogy ott fekszik az unokaja holtteste. Volt, hogy felment a felsoszomszedhoz, hogy engedje ki, mert o tartja fogva, o hallja.
2020. máj. 8. 20:30
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem, legtöbbször olyan 20 éves kor körül alakul ki.
2020. máj. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!