Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki skizofren az mindig is...

Aki skizofren az mindig is skizofren volt?

Figyelt kérdés
Vannak mar gyerekkorban tunetei? Kell attol felnem, hogy egyszer csak a semmibol elmegy az eszem es bekepzelek dolgokat? Szorongos, panikolok vagyok es neha attol felek, hogy amikor ramtor a szorongas es csak erosodik, erosodik, felek olyankor mindentol, az nem is szorongas, hanem egy skizofren, paranoid epizod.

2020. máj. 8. 19:10
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
De jo, 22 vagyok. :D
2020. máj. 8. 22:09
 12/18 anonim ***** válasza:

Szerintem a súlyos az amikor, már teljesen nincs képben, hogy mit is csinál és nem tud gondoskodni magáról.

Egyfolytában kattog az agyuk, halucinálnak így egyáltalán nem tudnak pihenni sem. Illetve ha másoknak fizikai sérülést okoznak. Azoknak a leg rosszabb aki egyedül él és nincs hozzátartozója vagy pedig hanyag a hozzátartozó és nem kér idejében segítséget vagy nem fogja fel miről van szó. Legfontosabb ilyen esetben orvosi segítséget kérni. Ha te úgy érzed hogy segítségre szorulsz, akkor inkább tényleg fordulj dokihoz és ki írnak kezelést. Az is lehet, hogy csak gyenge nyugtatóra van szükséged, vagy csak túlreagálod a dolgokat

2020. máj. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nem értem! Az a pszichiáter, aki diagnosztizált, azt mondta, hogy szorongásos zavar, menjél szépen haza ebédelni? Kezelés? Te azért találtad ki a skizofréniát, mert az van a környezetedben. Ha leprásat látnál, akkor azt találnád ki magadnak. Súlyos szorongás miatt orvosi és pszichológusi segítségre szorulsz! Mért nem teszed?
2020. máj. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Genetika hajlam, de környezeti hatások is kellenek szerintem. Vagy csak utóbbiak, pl. drogozástól kialakulhat. A kamaszkor után, vagy 20 éves kor körül kezdődik általában. Előtte normálisabb az ember, de szerintem vannak apró jelek, pl. szorongás, furcsa viselkedés, de ezeket nem könnyű észrevenni, másoknál is előfordulhatnak.
2020. máj. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Jartam pszichologushoz fel evig, csak beszelgettunk, ugy ereztem, hogy talalgat, hogy mi lehet a melyben levo oka a szorongasomnak. Pszichiater irt ki gyogyszert, Escitilt.
2020. máj. 12. 22:46
 16/18 anonim ***** válasza:
És azt szeded? Merthogy még mindig szorongsz? Keresni kéne egy másik, tehetségesebb pszichológust. Nem kell mindenáron az okokat megtalálni, a tüneteket is lehet csökkenteni.
2020. máj. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Szedem igen, de szorongok mar mellette igy masfel ev utan.
2020. máj. 13. 20:38
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Anyám skizo, negatív tünetekkel. Mondjuk nemtudom milyen lenne, ha nem szedné a gyógyszereit, neki nincsenek hallucinációi, "csak" rideg, érzéketlen, agyilag zokni, buta mint a tök. Nem képes egy ember tetteit előzmények tükrében összekapcsolni. 3éves koromtól ilyen. Nekem is vannak ilyen paráim, mint neked, én is félek hogy skizo leszek egyszer. Nekem generalizált szorongásom van. De ha skizo lennél, szerintem nem izgulnál rajta, hanem lesz.rn.d. Keress tényleg egy màsik dokit, lehet màsik gyógyszer kellene.
2020. jún. 9. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!