Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elmebeteg vagyok?

Elmebeteg vagyok?

Figyelt kérdés
Legalább 8 éve van egy plátói szerelmem, szinte minden nap gondolok rá a jelszavaim is az ő nevéből vannak összevágva, már egy saját közös életet is felépítettem a fejembe kettőnkről. Nem találkoztam vele évek óta, de tegnapelőtt az utcán egymás mellett mentünk el és ahelyett hogy üdvözöltem volna, elfordultam és abba reménykedtem hogy nem ismer föl.

2020. máj. 8. 23:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy igen, lehet, hogy nem. Ehhez ismerni kellene személyesen, hogy megállapithassuk.

Önmagában az, hogy van egy nagy plátói szerelmed, hogy mindig gondolsz rá, vagy hogy zavarba jössz a közelében, csak arról szól, hogy nagyon romantikus alkat vagy.

Az álmokban létező közös élet már neccesebb, a jelszavak is, de amig nem kattansz be olyan szinten, hogy rögeszméddé válik az illető, és követni, zaklatni kezded, addig veszélytelen vagy végül is...


Az őrület és a szerelem között nagyon keskeny a határ, és még keskenyebb, ha plátói, viszonzatlan az érzés, mert ilyenkor nincs kontroll, visszajelzés...

2020. máj. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nem lesz ő a rögeszméd, akkor nem. De azért normálisnak se mondanám (a szerelem alapból nem az).


Két lehetőséget viszont érdemes megfontolni: összeszedni a bátorságod és beszélni az illetővel, vagy ha erre nincs lehetőség akkor pszichológussal.

2020. máj. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez már önmagában is rögeszme. De nyugi, ez így még azért nem jelenti, hogy elmebeteg vagy. Ha az élet más területein amúgy rendben vagy, akkor nem kell aggódnod sztem.

Mellesleg nekem is van plátói szerelmem évek óta, ráadásul ő egy nemlétező személy, hanem egy anime szereplő. Na ez már azért inkább elmebeteg gyanús nem? :D

2020. máj. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3. vagyok újra. Annyit hozzátennék, hogy mielőtt bárki arra gondolna, hogy kisgyerek vagyok elmondom: 30 éves vagyok. Ez van :D
2020. máj. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
3. és köztem az a különbség, hogy te nem fogod az anime szereplőt facebookon látni más csávóval csókolózni én viszont igen és akkor nem tudom mi fog történni
2020. máj. 9. 10:48
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom. A te helyzeted nekem jobban tetszik. Neked van esélyed nála, mivel egy létező ember.
2020. máj. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!