Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sokat szorongok, mert egyszerű...

Sokat szorongok, mert egyszerűen nem bírom elviselni az elmúlás gondolatát. (? )

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon félek a haláltól, ha eszembe jut teljesen rám jön a szorongás. Néha azon is gondolkodom, hogy ha megélem a 80 éves kort, tuti azon fogok parázni mindennap, hogy mi van ha aznap halok meg. Ez a fóbiám más mentális betegséget is okozott a szorongáson kívül, mégpedig súlyos hipochondriát. A legártalmatlanabb tünet miatt is hajlamos vagyok pánikolni, hogy mi van ha súlyos beteg vagyok és meghalok. Ezek a gondolatok rendesen lerontják az életminőségem, nem tudom hogyan tudnék kilábalni belőle.

Bárkinek bármi tippje szorongás ellen, ami tényleg hatásos? Érdemes lenne egy pszichológust felkeresnem?

22N


2020. máj. 9. 00:29
 1/3 A kérdező kommentje:
Összeségében ha nincsenek ilyen gondolataim, nagyon élvezem az életet, szerintem ez válthatta ki az elmúlástól való rettegést. Sose szeretnék meghalni
2020. máj. 9. 00:31
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ha ennyire szorongsz, keress fel egy szakembert, aki segít szorongás oldó technikákkal, esetleg relaxációs gyakorlatokkal, vagy ha súlyosbodik az állapotod, akkor egy enyhé nyugtató is segíthet. Amúgy meg ha élvezed az életet, akkor gondolj arra, hogy céllal élsz és úgyis addig leszel köztünk, amíg ezt meg nem találod és be nem teljesíted. Aztán meg betelve az élettel szépen elalszunk és a túlvilágon folytatjuk tovább az életet
2020. máj. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, igazán hasznos dolgot mondtál, főleg azzal kapcsolatban, hogy valami célja van az életünknek, amit ha beteljesítünk nyugodtan alszunk majd el. Ebből a szempontból sose közelítettem meg még a dolgot, de nem hülyeség egyáltalán.
2020. máj. 9. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!