Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon foglalkoztat az elmúlás...

Nagyon foglalkoztat az elmúlás, hogy lépjek túl rajta?

Figyelt kérdés
Lassan 40 vagyok a gyerekeim nőnek, a szüleim meg közel a 70-hez. Sokszor agyalok rajta, hogy pikk-pakk eltelik 10-20-30 év és ennyi volt. A nagyobb fiam szinte most született és közben lassan 10 lesz. Az idő meg iszonyat gyorsan eltelt. Ahogy nézem sokszor a szüleim szép lassan megöregedtek és nyílván nem fognak már sokáig velem lenni. Nemrég még kisgyerek voltam, mostanra meg egy kétgyermekes apuka. És eltelik lassan egy élet! Na ezt nagyon nehezen tudom megemészteni.
2019. okt. 20. 22:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Vagy túllépsz rajta magadtól, vagy ha nem, akkor egy jó pszichológus tud ezen segíteni.
2019. okt. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindenkit foglalkoztat egy idő után, akit nem az hazudik. Csak van aki már 40 évesen ezen gondolkozik, van aki csak a 60-hoz közel kezd el töprengeni rajta. Bár én még csak 29 vagyok, egy 55 éves kollégámmal sokszor beszéltünk erről. Ő is mondta hogy ha erre gondol hogy már hány éves pedig "tegnap" még csak 20 volt, eléggé elmegy a kedve az élettől is. Főleg igaz ez azokra akiknek alapjában véve jó életük volt (anyagi, párkapcsolat, család), mert ha jó dolgok történnek az emberrel 2x olyan gyorsnak ítéli meg az időt. Sajnos ez van :)
2020. jún. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!